Bir Coca Cola kampanyası ile daha karşınızdayız. Bu seferki kampanya Avustralya’dan.

Avustralya’da yaşayan 24 yaş ve altındaki gençlerin neredeyse yarısının hayatlarında hiç Coca Cola içmediğini gören firma , bu insanlara Coca Cola’yı tattırmak için zahmetli ama bir o kadar da eğlenceli bir işe imza atmış .

httpv://youtu.be/OnTmRh-jOaM

Şişe ve kutulardaki klasik Coca Cola logosunun yerine Avustralya’da en çok kullanılan 150 ismi şişe ve kutuların üzerine basan Coca Cola öncelikle internet ve televizyonda başlattığı kampanyayı , dijital ve interaktif yollarla tüm ülkeye yaydı .

Ardından Avustralya’da en çok kullanılan 150 ismin üstünde basılı olduğu şişeleri ülkenin dört bir yanındaki alışveriş merkezlerine göndererek tüketiciyle buluşturan Coca Cola aynı zamanda Sydneyde insanların en yoğun olarak bulunduğu noktalardan birine de daha fazla bilinirlik yaratmak adına kullanıcılar tarafından anlık olarak kontrol edilebilen büyük bir interaktif billboard inşa etti.

http://vimeo.com/38135046

Ve kampanya sonunda sonuç olarak  :

– Coca Cola tüketiminde genç nüfus arasında yüzde 7 toplam nüfusta yüzde 5 artış sağlandı.

– Facebook trafiğinde yüzde 870 artışın yanında medyada tam 12 milyondan fazla kez konuşulan kampanya toplam satış hacminde yüzde 3’lük bir artış kaydetti.

http://vimeo.com/38134755

 

Bir Cevap Yazın