Twitter daha kısa cümlelerle, daha geniş kitlelere hitap edebilme avantajı sağlarken, işi biraz daha samimiyete dökmüş olacak ki, son getirdiği güncellemede, alışılmış favori ikonu yerine, kalp ikonuyla yoluna devam etme kararı aldı. Şimdilik Android uygulamalarda karşımıza çıkan kalp, çok konuşulanlar listesine şimdiden girdi bile. Bazı kullanıcılar alışılmış favori butonunun Twitter ile özdeşleşmiş olduğunu savunsa da, bazıları kalp ile oldukça iyi anlaşmış durumda.

Günümüz koşullarında markaların, özellikle de sosyal medya araçlarının, temel hatlarını kaybetmeden, ince dokunuşlarla uygulamalarına renk getirmesi taraftarıyım. Kullanıcılar her ne kadar düzenlerinin bozulmasını istemese de, aynı zamanda tekdüzeliğin getirmiş olduğu monotonluktan da hoşlanmıyor. Bu da sosyal medyanın hayatımıza getirdiği en temel isteklerden biri aslında.

Global düzende her ne kadar farklı olsa da, ülkemiz şartlarında grubun asi üyesi olan Twitter, yeni güncellemesiyle biraz da hanım hanımcık kızımız olan İnstagrama yaklaşmış durumda. Siz ne dersiniz, “kalbim seninle” ibaresi”at fav’a bekle” nin yerini tutar mı?

Paylaş
İstemeyerek okuduğum İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olup asla yapmam dediğim "pazarlamacı" kimliğim ile karşınızdayım. Özellikle de dijital pazarlamaya bayılır, WOMM 'un gücüne inanır, yeni stratejiler peşinde koşarım.

Bir Cevap Yazın