Instagram İçin Takipçi ve Beğeni Satan Otomat 0

Son dönemde birçok kişi sosyal medyada fenomen olma derdinde. Durum böyle olunca da bu kişilerin bazıları, hızlı bir şekilde bu amacına ulaşmak için takipçi ya da beğeni satın alma gibi olaylara girişiyorlar. Google’da Facebook, Twitter ve Instagram hesapları için takipçi ya da beğeni satan dünya kadar internet sitesi bulabilirsiniz. Bu, zaten hemen hemen herkesin bildiği bir şey. Ancak Rusya’da, bu olay bambaşka bir noktaya taşındı.

Engadget’ın haberine göre Rus gazeteci Alexey Kovalev, Moskova’daki bir alışveriş merkezinde Instagram takipçisi ve beğenisi satan bir otomatik satış makinesi gördü ve bunun fotoğrafını Twitter’da paylaştı. Belirtilene göre makine, her 100 takipçiyi yaklaşık olarak 1,75 dolar, her 100 beğeniyi ise yaklaşık olarak 0,9 dolara satıyor.

Ancak olay bu kadarla da sınır değil. Alexey Kovalev’in attığı tweet’e göre bu makinenin sahibi olan firma, 850 dolar karşılığında 150.000 takipçi satıyor ve yapılan her paylaşım için bu takipçilerden 1,500 beğeniye kadar beğeni alınacağını garanti ediyor.

Bununla birlikte Kovalev’in takipçilerinden biri, makinenin Hintli bir firmaya ait olduğunu, beğenilerin ise merkezi Tel Aviv’de bulunan bir bot şirketi tarafından sağlandığını ifade etti.

Pazarlamasyon İçerik Editörü

Bir Cevap Yazın

Instagram’ın Aylık 800 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaşmasını Konuştuk [Video] 0

Bu hafta #HaftanınGündemi serisinde Instagram’ın aylık 800 Milyon aktif kullanıcıya ulaşması ile ilgili keyifli bir sohbet ettik. Sohbetimize konu olan haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz. Yeni videolardan anında haberdar olmak adına Pazarlamasyon’un Youtube hesabını takip etmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayarak Youtube hesabımızı takip edebilirsiniz.

Haber İçeriği

Instagram, nisan ayında 700 milyon olan aktif kullanıcı sayısını 100 milyon artırarak aylık 800 milyon kullanıcıya ulaştığını paylaştı.

Bununla birlikte, mayıs ayında 1 milyon olan aktif reklam veren sayısını 2 milyon aktif kullanıcıya çıkardı.

Günlük olarak da Instagram Hikayeler’i kullanan kişi sayısı 250 milyonu geçmiş durumda.

Instagram Hikayeleri’ne Anket Özelliği Geldi 0

Instagram Hikayeler bugünden itibaren artık daha interaktif bir platform olacak. Kullanıcıların daha önce sadece DM yoluyla etkileşime girebildiği Instagram Hikayeler özelliği, şimdi arkadaş ve takipçilerin Hikayeler’de sorulacak soruları cevaplayabileceği bir anket özelliğine sahip. Bu sayede kullanıcılar arkadaşları ve takipçileriyle çok daha kolay iletişime geçebilecek.

Hikayelerde yer alan anket özelliğini kullanıp takipçilerinizden cevaplar alabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacak:

-Hikayeniz’e atmak için bir fotoğraf veya video çektikten sonra istediğiniz anket çıkartmasını seçin ve görüntü üzerinde istediğiniz yere yerleştirin. Bu çıkartmaya istediğiniz soruyu yazın ve cevap şıklarınızı belirleyin.

-Anketinizi Hikayeler’de paylaştıktan sonra takipçileriniz hemen oy vermeye ve eş zamanlı olarak sonuçları görmeye başlayacak. Anketinize cevap veren takipçiler cevaplarından sonra hangi sonucun önde olduğunu öğrenebilecek.

-Anket sonuçlarınızı gerçek zamanlı olarak görüntülemek için izleyiciler listesini yukarı doğru çekip açmanız yeterli olacak. Bu listede sadece hangi seçeneğin kaç oy aldığını değil, kimin hangi seçeneğe oy verdiğini de görebileceksiniz.

Instagram Hikayeler’deki ilk interaktif özellik olan anketler, Instagram’ın genç kitleyle bağlarını kuvvetlendirip bir gençlik platformu olma yolunda attığı önemli bir adım.

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link