Facebook bünyesinde bulunan fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın 2 ay önce eklenen yeni özelliği Instagram Hikayeler, günlük kullanıcıların 3’te 1’i tarafından kullanılıyor. Anlık fotoğraflarınızı ve videolarınızı 24 saatliğine arkadaşlarınızla paylaşmaya yarayan Hikayeler özelliği, SnapChat uygulamasının bir kopyası olarak da görülüyor.

instagram-stories

Haziran ayında açıklanan rakamlara göre Instagram’ın 500 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor ve bunların 300 milyonu her gün aktif olarak Instagram kullanıyor. Instagram Hikayeler ise şuan için günlük 100 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu 2 aylık süreç için büyük bir başarı gibi görünse de, bu özelliği göz ardı eden kullanıcı sayısı şuan için azımsanamayacak düzeylerde.

Snapchat-instagram-king-and-queen-visual-marketing

Instagram, kısa dönemde kendi kullanıcılarının daha fazlasına Hikayeler özelliği ile ulaşmayı planlıyor. Ancak uzun vadede de SnapChat’ten çok sayıda kullanıcıyı çekmeyi de kafasına koymuş gibi görünüyor. “Snapleşmek” için ayrı bir uygulamaya gerek kalmadan Instagram üzerinden yapılabilmesinin uzun vadede kullanıcıları çekeceği düşünülüyor. 2 ayın sonunda 100 milyon aktif kullanıcı da SnapChat’e rekabeti hissettirmeye başlamış olsa gerek.

Bir Cevap Yazın