HP LinkedIn’de 1 Milyon Takipçiye Ulaştı

LinkedIn Pazarlama Direktörü, Nick Besbeas dün LinkedIn blogundaki yazısında  HP’nin 1 milyon takipçiye ulaşan ilk şirket olduğunu duyurdu. HP’nin yaklaşık olarak son 300.000 takipçisinin, şirketin son 2 ayda yayınladığı “LinkedIn Follow” reklamlarından sağlandığını belirtti. Facebook’ta 2.2 milyon, Twitter’da ise 180.000 kadar takipçisi bulunan HP, kendileri için LinkedIn’ın kritik bir platform olduğunu söyledi.

hplinkedin

HP Dijital Pazarlama Direktörü Natalie Malaszenko verdiği demeçte; ” LinkedIn, HP’nin müşteri topluluğuna, iş ortaklarına ve potansiyel çalışanlarına ulaşmada, onlarla bağ kurmada çok kritik bir pozisyonda yer alıyor. Bizim 1 milyon takipçimiz, 43 milyondan fazla kişi ile bağlantılı durumda ve bu kabaca LinkedIn’ın toplam kullanıcı sayısının 4’te 1’i anlamına geliyor. 1 milyon takipçimiz ne zaman HP topluluğu ile etkileşime geçse onların takipçileri de bunu görmüş oluyorlar. Cihazlarımızdan veri merkezlerimize kadar, kimse HP teknolojilerinden tam olarak haberdar değil. Bu platformda HP, ürün çözümleri ve gelecek teknolojiler hakkındaki iç görülerini LinkedIn profesyonelleri ve dünya ile paylaşma imkanı buluyor.”

HP_1M_Infographic_FINAL_518x

Yazının devamında, Nick Besbeas HP’nin ulaştığı rakamların ve izlediği stratejinin pazarlama profesyonelleri açısından anlamlarını ele aldı. HP takipçilerinin, 4 önemli başlıkta LinkedIn’e ve HP’ye kattığı değerlerden bahsetti :

1. Takipçilerin Bağlanması : Bir şirketi takip etmek aktif bir seçenektir. Fakat genel olarak kimse “Takip Et” butonuna basmıyor. Takipçiler gerçekte, HP ile veya şirketlerle değil onların paylaştığı içeriklerle ilgileniyorlar. Endüstri iç görüleri, ürün bilgilendirmeleri ve şirketten haberlerin hiçbiri reklam içerikli değil. Bu da HP’nin takipçilerini bağlılıklarını artırıyor. Çünkü LinkedIn üyeleri tarafından talep edilen içerik, onların mevcut mesleklerine ve gelecekte yapacaklarına katkı verecek detaylar içeren paylaşımlar.

2. Hedefe Uygun Takipçiler : HP’nin takipçileri oldukça değerli. Çünkü takipçilerin profillerinin anlattıklarına göre pek çoğu ilgili endüstrilerde en az orta seviyede karar alma süreçlerinde etkili durumdalar. HP’nin istediği de bu takipçileri profillerine bağlamak ve onlarla uzun süreli ilişkiler kurmak. Bu hedefe uygun düzenlenen “LinkedIn Follow” reklamları ile 2 ay gibi bir sürede 300.000 yeni bağlantıyı kazandılar.

3. Segmentlere Ayrılabilen Takipçiler : HP dünyada oldukça geniş yelpazede, 19 farklı kategoride ve pek çok pazarda işlemlerine devam etmekte, ve temelde en çok istedikleri karar vericiler ile LinkedIn sayesinde etkileşimde olmak ve bilgi toplamak. Takipçilerinin profilleri de bu geniş yelpazeyi gözler önüne seriyor. Bu aslında aynı zamanda HP’nin her segmente ayrı ayrı seslenmesi gerektiğini ortaya koyuyor. LinkedIn’ın hedefleme sistemini kullanarak bunları yapmak, hem lokasyon olarak hem de sektör olarak hareket etme imkanı sağlıyor hem de HP’ye içerik stratejilerini gerçek zamanlı olarak optimize imkanı tanıyor.

4. Takipçi Artırımı : HP genel olarak reklam içerikli olmayan paylaşımlarda bulunduğu için, takipçileri paylaşımları rahat bir şekilde paylaşıyor, beğeniyor, yorum yazıyor veya arkadaşlarına direkt olarak tavsiye ediyor. Şu anda 43 Milyon takipçiyle dolaylı bağlantıda bulunan HP, içerik stratejileri ile bu bölümden gerçek bağlantılar kazanmaya çalışacak. HP’nin paylaşımları ve takipçileri arttıkça,  takipçilerinin sayısını artırma fırsatı da katlanarak artacaktır.

Fotoğraf / Image : HP-ePrint Flickr

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İnternet yayıncılığı, içerik yönetimi üzerine çalışmalar yapar.

Bir Cevap Yazın

Instagram Videoları 60 Dakikaya Çıkacak

Instagram’dan YouTube’a meydan okuyan bir hamle geliyor. Bugüne kadar 60 ve 15 saniyelik video formatları kullanan Instagram, 1 saatlik video özelliğini uygulamaya alabilir.

The Wall Street Journal’da yer alan yeni rapora göre, fotoğraf paylaşım uygulaması kullanıcıların 1 saat uzunluğunda videolar paylaşmasını sağlayacak bir özellik yayınlamaya hazırlanıyor. Journal’a göre uzun video formatı dikey olabilir.

Henüz bu özelliğin nasıl olacağı veya ne zaman uygulamaya geçeceği ile ilgili kesin bir bilgi yok. Wall Street Journal dışında bunu doğrulayan da henüz çıkmadı. Ancak Instagram bu uygulamayı insanların uygulamada daha fazla zaman geçirmeleri için getirebilir.

Instagram’ın hikaye özelliği, geçen Kasım ayı itibariyle 300 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahipti. Instagram’ın genelde ise 800 milyondan fazla kullanıcısı var.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Kişisel Markasını Oluşturmak İsteyenlere Küçük Öneriler

  • Kişisel marka en yalın tabiri ile Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un söylediği gibi “siz odada olmadığınız zaman sizin hakkınızda söylenenlerdir.”
  • İnternette kendi adımızı, varlığımızı korumak ve arayanlara hakkımızda gerekli ve bizim istediğimiz bilgileri sunmak bizim elimizde…
  • Benzeri yazılar için; Kişisel Markanız İçin Etkili LinkedIn Taktikleri

Gelin hep beraber adım adım kişisel markamız için neler yapabiliriz ona bakalım;

İsmimiz

İsmimiz kişisel markamızdır, eğer bunu online mecralarda yönetemezsek karşımıza istenmeyen sonuçların çıkmasına da davetiye hazırlamış oluruz. Bu noktada ismimizi doğru konumlandırmak bize büyük bir avantaj sağlar.

Kişisel markalamanın amacı online mecralarda sizi arayan kişilerin hakkınızda “gerçek sonuçlara” ulaşmasını sağlamak.

Sosyal medya

Kullanmak istediğiniz her büyük sosyal mecraya kendi isim ve soy isminizle kaydolun. Bazı sosyal mecralar kaydolduğunuzda size gelişigüzel bir URL atayabilir ama bunu isminizle ayarlar sayfalarından kolaylıkla değiştirebilirsiniz. İsminiz hali hazırda kullanılıyorsa soyisim/isim kombinasyonu da iş görecektir.

İnternette kendi alanınıza sahip olun.

Eğer yapabiliyorsanız adınız ve soyadınızla bir alan adı satın alın, hem kendi online alanınızı korur, hem online portfolyo hazırlayabilir hem de kişisel markanıza bu yolla yatırım yapabilirsiniz.

Online alanınızı koruduğunuza göre şimdi kişisel markanız için çalışabilirsiniz;

  • Sizi siz yapan nelerdir, kendinizi ne zaman gerçekten “kendiniz” gibi hissettiniz ve o anda ne yapıyordunuz?
  • Değerleriniz neler, orijinal siz kimsiniz?

Size değerli gelen arkasında durduğunuz ne varsa yazın, aile, özgürlük, cesaret, dürüstlük, huzur, profesyonellik.. bu liste uzar gider

  • Nelerden ya da neler yaparken heyecanlanıyorsunuz?

Seyahat, teknoloji, tasarım, fotoğrafçılık, girişimcilik…

Güvendiğiniz 5 kişiye sorun;

Sizin 5 güçlü karakter özelliğiniz nedir? Farklı ve ilgi çekici şeyler duyacaksınız.

Deneyimler;

Kendinizi kariyerinizin hangi döneminde başarılı ve o işi yaparken mutlu hissettiniz?

Dünyaya sevdiğiniz işi yaparken ki sizi gösterin, çünkü sizi işe almaları ya da sizden bir şeyler almalarının nedeni bu

Vizyonunuzu gösterin

Öyle 5 yıl değil de 1-3 yıl arası hem hayatınız hem de kariyerinizde nereye gitmeyi planladığınızı göstermelisiniz.

1-3 yıl içinde kendinizi ne yaparken gördüğünüzü profesyonelce yazın, sosyal medya profillerinizde de bu vizyon ile aynı eksende kalmalısınız.

Ve tabii ki hedef kitle

Hedef kitleniz kim? Sizi ne yaparken görmelerini istiyorsunuz, hakkınızda ne bilsinler?

Bu bilgileri onlara siz vermelisiniz…

Linkedin profilinizi üçüncü şahıs dilinden yazmalınız, şüpheye düşerseniz CEO’su Jeff Weiner’ın profiline bir göz atın. Profil fotoğrafınızın profesyonel bir soluğa sahip olması gerektiğini ise zaten biliyorsunuz.

Sizin bizlerle paylaşabileceğiniz öneriler nelerdir?

View story at Medium.com

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link