Greenpeace, yürütmüş olduğu yaratıcı kampanyaları, reklamları ve gerilla pazarlama faaliyetleriyle bugün dünyanın en güçlü sosyal markası olma özelliğini taşıyor. Dünya genelinde 3 milyona aşkın üyesi bulunan Greenpeace’in, çevre suçlarına karşı yürüttüğü yaratıcı faaliyetleriyle dikkatleri üzerine toplamayı her seferinde başarıyor.

Greenpeace, bugünlerde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan kaplanlar için çok yaratıcı bir kampanya düzenledi. Sosyal örgüt, kampanya sürecinde internette fenomen olmuş kedileri kullanarak bu duruma dikkat çekmeyi amaçlıyor. Greenpeace, öncelikle internette geniş kitlere sahip 14 fenomen kediyi belirledikten sonra, 90 saniyelik bir video kurguladı. Kurguladığı bu eğlenceli ve anlamlı videoyu internet ortamında paylaşarak büyük beğeni topladı. Bu fenomen kedilerin arasında en dikkat çeken kedi şüphesiz Lil Bub oldu. Kedi severler bu kediyi çok iyi tanırlar. Lil Bub’ın sahibi bu tatlı kedinin videosunu internette yayınladıktan kısa bir süre sonra, Lil Bub kedi severler arasında Facebook ve Twitter’da geniş bir takipçi kitlesine ulaştı ve bir anda dünyanın en popüler kedisi oldu.

Kampanya aynı zamanda duyarlı kişiler tarafından sosyal medya ile desteklenebiliyor. Greenpeace’in yönettiği web sitesinde web sitesinde kampanyayı duyurmak isteyenler, kedilerinin fotoğraflarını temaya uygun bir şekilde hazırlayarak, sosyal medya üzerinden paylaşarak kampanyayı desteklemiş oluyor. Hayvan sever ve kedi sahibi biri olarak, bu başarılı kampanyayı sizlere Pazarlamasyon üzerinden duyurmak istedim.

Bir Cevap Yazın