Geçen hafta Google’ın Facebook’un durdurulamayan yükselişine karşı ” Google + ” ı kullanıma sunduğunu duyurmuştuk.Kısa sürede yoğun ilgiyle karşılan Google’ın Google + servisini genel kullanıma kapattığını yalnızca devetiye sistemiyle kullanıcı alımına devam ettiğini de haberimize eklemiştik .

Ancestry.com adlı internet sitesinin kurucusu Paul Allen‘ın yapmış olduğu hesaplamaya göre  Google +  yalnızca iki hafta içinde 10 milyon kullanıcı rakamına ulaştı.Peki Paul Allen bu rakama nasıl ulaştı ?

Amerıkan nüfus idaresinden rastgele seçtiği soyadlarını Google + kaydolmus kullanıcılarının soyadlarıyla karşılastıran Paul Allen , Google + ‘a kayıt olan bu soyadındaki kişilerin Amerika’daki toplam kişi sayısına oranını buldu.Sonuc olarak elde ettıgı bu oranı Google + ‘ a kaydolmus kullanıcı sayısını bulmak için kullanan Allen , 9.5 Milyon rakamına ulaştı.

Elbette bu rakam bir tahminden ibaret.Henüz Google’dan yapılmış resmi bir açıklama yok.Facebook’un 750 Milyon kullanıcı rakamını geçtiği haberinden sonra Google + ‘ ın yalnızca iki hafta içerisinde 10 milyon kullanıcı rakamına ulaşması, Sosyal Medya’nın hala doyum noktasına ulaşmadığının bir göstergesi.

Bir Cevap Yazın