Brazilya kökenli havayolu şirketi olan ” Gol ” 13.000 olan Facebook hayran sayısını artırmak için farklı bir çalışmaya imza atmış.

Kampanya kısaca şöyle çalışıyor : GOL öncelikle Facebook sayfasından bir kampanya başlatacağını duyuruyor ve bir uçağın koltuk planının ait olan görseli parçalara ayırarak herhangi bir uyarı olmadan gün içinde yayınlayacağını söylüyor. Yayınlanan resimdeki boş koltuğu gören ve altına koltuk numarasını yazan ilk kişilere şirketin gitmiş olduğu şehirlerden istedikleri birine uçak bileti hediye edeceğini vadediyor .

Elbette ücretsiz bilet kazanmak isteyen kullanıcılar bileti kaçırmamak için sürekli olarak sayfayı yenilemek zorunda kalıyor ve firma ” Sayfayı yenilemeye devam edin birazdan yeni koltuklar yayında olacak  ” mesajıyla kullanıcıların sayfayı yenilemesini sağlayarak , sayfanın sürekli olarak ziyaret edilmesini de sağlıyor  .

Kampanya sayesinde büyük bir başarıya imza atan şirket kullanıcı başına ortalama 90 sayfa yenileme rakamıyla kampanya öncesinde 13.000 olan Facebook hayran sayısını kampanya sonunda 200.000’e çıkartarak rakibi olan diğer Brezilya kökenli havayolu şirketlerini geride bırakıyor.

httpv://youtu.be/6kPnjMMw7bQ

Bir Cevap Yazın