Bugün teknolojinin değişim ve gelişim hızına yetişmek elbette oldukça güçleşti. Değil beş – on, yaklaşık bir yıl öncesinin teknolojik ürünü dahi günümüzde eski sayılabilecek konumlarda seyredebiliyor. Hatta bazı durumlarda bu dilimi aylarla ifade etmek bile mümkün.

Elbette web teknolojilerinde de durum bundan çok farklı değil. Günümüzde neredeyse hepimizin takip ettiği ve etkileşimde bulunduğu mecralar mevcut. Hal böyle olunca interneti hayatımızdan çıkarmak da oldukça güçleşir bir durum aldı.

Peki her gün ziyaret ettiğimiz, dünyanın en popüler sayfaları ne türden bir değişim zincirinden geçip bu günlere geldi dersiniz? Facebook’u ilk kullandığımız zamanları hepimiz az çok hatırlıyoruz değil mi?

Ya 2003 yılında Linkedin’i de ziyaret edip hatırlayanlarınız, ya da 1994’lerin Yahoo’su için yorum yapabilecekleriniz var mı? Peki ya içerik değişimleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İşte biz de bu fikirden yola çıkarak en popüler siteler geçmişte nasıldı diye bir baktık,  geçmişten günümüze şu görüntülerle karşılaştık: 

2003 Yılında ‘Linkedin’

linkedin-then-2003

2009 Yılında ‘Foursquare’

foursquare-then-2009

2006 Yılında ‘Twitter’

twitter-then-2006

2005 Yılında ‘Youtube’

youtube-then-2005

2004 Yılında ‘Flickr’

flickr-then-2004

1994 Yılında ‘Yahoo’

yahoo-then-1994

2003 Yılında ‘Myspace’

myspace-then-2003

2007 Yılında ‘Tumblr’

tumblr-then-2007

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Paylaş
Pazarlamasyon Genel Yayın Yönetmeni. Dijital iletişim ve pazarlama alanlarında araştırmalar yürütmekle birlikte, web teknolojilerini de bir o kadar yakından takip ediyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here