Sosyal medyanın ilk göz ağrısı bizlerin kadim dostu Facebook, reklam işinde yerini sağlamlaştırmaya başladı.

“Just in case studies” (her ihtimale karşı ) adını verdiği sevimli bir video serisi hazırlayan Facebook bu seride bizlere Facebook üzerinde bazı teknik işlemleri nasıl yapacağımıza dair ipuçlarını alışılmadık hikayeler , eğlenceli senaryolar üzerinden veriyor.

Artık arama motorlarının Facebook’tan birini engelleme, bir fotoğrafta etiketlenmeme, bir gönderiyi arkadaşlarla paylaşma tarzı  sık aranan içeriklerle başa çıkma çilesi bitti! Google artık rahat bir nefes alsın arkadaşlar , artık görerek öğreneceğiz, hatta öğrenirken düşüneceğiz!

Facebook’un kendi kreatif stüdyosu The Factory’den çıkan 4 adetçik web-serisi  videoları, hem web hem mobil sürümleri ile uyumlu içeriği, hem eğlenceli anlatımı hem de senaryoları bizi gülümsetecek bence. (beni gülümsetti bile! )

Aşağıda gördüğümüz ve videolar arasında da en çok tutulan “How to Block Someone” (Facebook’tan bir kişiyi nasıl engelleriz? ) isimli video bir kızımız ile erkek arkadaşının ayrılıklarının hemen sonrasını kızımızın koşa koşa erkek kişisini Facebook’tan engellemesi ile başlayan süreci anlatıyor.(tabii işler planlandığı gibi gitmiyor)

Bunun dışında , “How to Edit a Post”  (bir gönderi nasıl düzenlenir ?) “How to Share With Just Friends” (bir gönderi arkadaşlarla nasıl paylaşılır?)  ve  “How to Untag a Photo”  (bir fotoğrafta nasıl etiketlenmeyiz?)  içerikli üç video daha yayınlandı. Tabii bunlar reklam değil  canıımm sadece “Nasıl Yapılır” videoları.

Haydi hep beraber izleyelim!

 

Nasıl buldunuz , eğlenceli değil mi ?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın