Sosyal medyanın iki devi Facebook ve Twitter, kullanıcı deneyimini artırmak amacıyla çalışmalarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Yazımıza konu olan haber ise Facebook’un dün duyurduğu onaylı profiller ve sayfalar özelliği.  Twitter kullanıcılarının hakim olduğu bu uygulama artık Facebook üzerinde de kullanılabilir olacak.

Sosyal medyanın en sorunlu taraflarından biri de şüphesiz çöplüğe dönen hayran sayfaları ve hesapları üzerine. Ünlülerin Facebook ya da Twitter üzerinde kendi adlarına açılan hesapları “Ben Twitter ya da Facebook kullanmıyorum, bu platformlarda hesaplarım yok, birileri benim adıma hesap açmış, lütfen ciddiye almayın.” açıklamalarıyla hayranlarına duyurmasına mutlaka denk gelmişsinizdir. Bir süredir Twitter, kullanıcı fotoğraflarının yanında yer alan mavi onay kutusuyla bu karışıklığın önüne geçiyordu.

facebook-verified-pages-300513

Basın açıklamasıyla duyurduğu bu özelliği, ünlüler,gazeteciler, devlet çalışanları, popüler markalar ve işletmeleri kapsayacak şekilde hizmete sokacağını duyuran Facebook, uygulamayı yayına koydu bile. Selena Gomez gibi ünlülerin yanında Coca Cola gibi sayfaları da onaylı hale getiren Facebook, bu özelliği arama sonuçları ve bildirimlerde de görünür kılacak.

Facebook’un basın açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın