Facebook kullanıcılarını kaybetmemek için sürekli yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Uzunca bir süredir uyguladığı ücret politikalarıyla dikkat çeken ve tepki toplayan Facebook yönetimi sonunda kullanıcıları sevindirecek kullanışlı bir seçeneği hayata geçirmek için adım attı ve ‘reply’ butonunu hayata geçirdi.

reply

Facebook’un eski sürümünde bir arkadaşınızın yazdığını yanıtlamak için onun ismini yazarak etiketlemeniz gerekiyordu. Bu bir sohbete dönüşse bile herkes bunu görmek zorunda kalıyor ve paylaşımın altında gereksiz bir yığın oluşuyordu. Yeni sürümde eklenen reply butonu ile sohbetler gruplanacak ve bakmak isteyenler sohbetin içine girerek yorumları görebilecekler ve tabii ki birine cevap vermek için onu etiketlemenize gerek kalmayacak.

Yapılan yorumlara bakılırsa atılan bu adım, Facebook’un daha sadeleşmesine sebep olacağı için kullanıcıları sevindirmiş gibi duruyor. Facebook’un düzenlenen reklam politikalarına tepki gösterildiği şu günlerde yapılan yeni girişimler sonuç verecek mi hep birlikte göreceğiz.

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın