Facebook ekibinin sosyal ağı geliştirmek üzerine attığı adımlar hızlanıyor. Yaptıkları son yenilik herkesin uzun süredir beklemekte olduğu paylaşımlı fotoğraf albümü oldu.

Mashable tarafından yayınlanan açıklamaya göre artık kullanıcılar sosyal ağ üzerinden bir albüm yapıp diğer kullanıcıların da fotoğraf yükleyebilmesi için açabilecek. 50 kullanıcıya fotoğraf yükleme olanağı tanıyacak olan albümlere her kullanıcı 200 fotoğraf yükleyebilecek. Albümün gizlilik ayarları normal ayarlarla aynı olsa da albümde yapılacak değişikliklerin yetkisi albümü oluşturan ilk kullanıcıda olacak.

facebookprivacy11

Tüm kullanıcıların katılımıyla oluşacak olan paylaşımlı albüm özelliğinin grup sayfalarının albümlerinde kullanılamayacağı haberi de Facebook tarafından yapılan açıklama yer aldı. Çalışmaları hızla devam eden uygulama yakın zamanda mobilde de açılacak. İnsanların katılımının önemli olduğu marka sayfalarında da bu özellik kullanılabilirse çok yaratıcı işler ortaya çıkabilir.

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın