Facebook Riff: Koş Dijital Koş! 0

Facebook 1 Nisan itibariyle yeni bir video uygulaması olan RIFF i yayınladı.

Creative Labs ekibi tarafından geliştirilen ve kullanıcıların arkadaşlarıyla ortaklaşa videolar hazırlamasına imkan Riff ile maksimum 20 saniyelik videolar hazırlayabiliyorsunuz.
Buraya kadar her şey normal hatta “Vine’dan farkı nedir?” diye sorabilirsiniz.

Riff; videoyu oluşturan ve istediği hashtag ile etiketleyen kişinin arkadaşlarına zaman tünelinde gördükleri bu videoya “+” tuşuna dokunarak yine max. 20 sn. lik videolar ekleme imkanı ile çoklu etkileşime kapı açıyor.

Güvenlik açısından öne çıkan nokta ise, videoyu ilk ekleyen kişi videonun sahibi olması ve sonradan eklenecek videoları onaylama yada silme imkanını video sahibine veriyor olması.

Bu arada bu videoları diğer sosyal ağlarda ve e-mail ortamında da paylaşabilirsiniz
Video ratingi açısından seçilecek başlıkların konsepte uygun olması öneriliyor. “ El Classico” , “ Milli Zafer”, “ Alex’e Veda” vb.

facebook_riff

Riff i geliştirilmesini tetiklediğini düşündüğüm Ice Bucket Challenge,2014 Mayıs-Temmuz döneminde Facebookta günlük 1 milyarın üzerinde görüntülenme ve yaklaşık 17 milyon paylaşımla dikkat çekmişti.

Çok kullanıcılı etkileşimi yönüyle bir nevi Google Docs doküman paylaşımını anımsatsa da sosyal medya+video birleşimi önümüzdeki günlerde Riff uygulamasının oldukça popüler olacağını göstermektedir.

Kimi zaman klasik metodların uyarlanmaya çalıştığı Dijital Pazarlamanın da Riff uygulamasıyla güç kazanacağı bir gerçektir.

Sosyal medyada like, paylaşım, rt, mention peşinde koşan işletmelerin bu sayede modern pazarlamanın getirdiği “Kişiye Özel” olma standardını destekleyebilecek, farklı lokasyonlardaki şube,ürün,müşteri paylaşımlarını aktif hale getirecek Riff videoları; katılmayı teşvik edecek yaklaşımlarla Modern Pazarlama, Prestij Yönetimi ve özellikle Y Kuşağına ulaşmak, hedef kitleyi kendi temsilcisi yapmak adına bir adım ileriye gidilmesini sağlayacaktır.

Ayrıca sivil toplum ve farkındalık kampanyaları, medya kuruluşları faaliyetleri ve hatta eğitim uygulamalarında Riff videolarını görmeye hazır olun.

Play Store ve App Store dan Riff uygulamasına ulaşabilirsiniz.

Bu yazı konuk yazarımız ‘Ömer Cengiz’ tarafından kaleme alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

Düzenli İlaç Takibi İçin Dijital Hap Devri Başlıyor 0

Yakın bir zamanda üzerinde günlerin yazılı olduğu bir haftalık hap kutularına ihtiyacımız kalmayacak.

Hastaların ilaçlarını düzenli almıyor olmaları her sene sağlık sektöründe 100 milyar dolarlık bir kayba neden oluyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), ilaçların alınıp alınmadığını kontrol etmek ve bu kaybı önlemek amacıyla bir dijital hap geliştirdi.

FDA tarafından yapılan açıklamada şizofreni ve bipolar bozukluk gibi bazı ciddi psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılacak Abilify MyCite isimli hapa onay verildi.

Abilify MyCite’ın içerisinde silikon, bakır ve magnezyum bulunuyor. Hap mide asidine karıştığında takibi mümkün hale geliyor. Dijital hap vücuda dışarıdan takılabilen bir elektronik bant ile takip edilebilecek şekilde tasarlandı. Akıllı telefonlar üzerinden takip edilebilen sensörler sayesinde hastaların ilaç takibini yakınları ve doktorları gerçekleştirebilecek.

Dijital tedaviyi kabul eden hastalar doktorları ve aile yakınlarından oluşan dört kişiye izin verilen ilaçların alındığı tarih ve saati gösteren elektronik verilere ulaşabilmeleri için izin belgesi imzalıyorlar.

Harward Tıp Fakültesi’nde eğitim veren Ameet Sarpatwari, dijital hapın özellikle haplarını düzenli kullanmak isteyen ama unutan hastalar göz önünde bulundurularak, halk sağlığını iyileştirme potansiyeli olduğunu söyledi. Yanlış kullanılması halinde güven yerine daha fazla güvensizlik uyandırabileceğini de ekledi.

Diğer şirketler bir hastanın dile hap yerleştirip yerleştirmediğini doğrulayabilecek dijital sistemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Tech Meetup AI & IoT Day’e Sayılı Günler Kaldı 0

Pazarlamasyon olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiğimiz Tech Meetup serisinin ilk üç buluşmasını gerçekleştirmiştik.  ‘Digital Day’, ‘Chatbot Day’, ‘Fintech Day’ konseptlerinin ardından sıradaki buluşmamızın konsepti ‘AI & IoT Day’ olacak.

Serinin dördüncü buluşması ‘AI & IoT Day’ 21 Kasım Salı saat 19.00’da Microsoft Türkiye Ofisi‘nde gerçekleşecek. Konuşmacılarımız İbrahim Kıvanç ve Çağlar içer AI & IoT Day’de hayatın her alanına yayılan yapay zeka üzerine konuşacaklar.

İlk konuşmacımız İbrahim Kıvanç  “Adım adım bilim kurgu’dan hayatımızın her alanına: Yapay Zeka ve IoT” konu başlığı çerçevesinde konuşacak.

İkinci konuşmacımız Çağlar İçer ise “Dijital Pazarlamada Yapay Zeka Oyunları” konu başlığı ile konuşmasını yapacak.

Siz de gelecek etkinliğimiz ‘AI & IoT Day’de yer almak istiyorsanız detaylı bilgi ve ücretsiz  kayıt için techmeetup.net adresini ziyaret edebilirsiniz. İlgilenen herkesi bekliyoruz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link