Facebook Promosyon Kuralları Değişti

Bu yazı 11.11.2013 tarihinde konuk yazarımız Mehmet Oğuz Maden’in kişisel bloğu olan http://oguzmaden.com/ da yayınlanmıştır.

Facebook, 6 Kasım’da resmi Facebok Marketing sayfasında, promosyon kurallarının değiştiğini açıkladı.

Çoğu firmanın reklamlarla eş zamanlı olarak uyguladıkları (Çekiliş, ödül, giriş ve kayıt promosyonları) promosyonların yönetimiyle alakalı yeni kurallarla, aşağıdaki değişiklikler söz konusu oluyor:

 • Facebook’ta promosyonların sadece uygulamalardan idare edilmesi şartı kaldırıldı.
 • Promosyonlar artık Sayfaların Zaman Tünellerinden ve Facebook’taki uygulamalardan idare edilebilecek. Ancak kişisel Zaman Tünellerinden idare edilemeyecek.
 • Firma Sayfalarında artık şunlar yapılabiliyor olacak;
 • Kullanıcılar, Sayfada kendi gönderini paylaşabilecekler.
 • Bir Sayfa gönderisine yorum yapabilecekler.
 • Bir Sayfa gönderisini beğenmeleri şartıyla kullanıcılarda katılım başvuruları toplanabilecek.
 • Kullanıcıların Sayfaya mesaj göndermeleri şartıyla katılım başvuruları toplanabilecek.
 • Önceden olduğu gibi, firma promosyonları (firma hesabı yöneticisi de olsa) kişisel kullanıcıların Zaman Tünellerinden idare edilemeyecek.

Bunlarla birlikte, bazı firmaların takipçilerini postlarda bilgileri dışında etiketlemeleri sorunu da yeni kurallarla aşılacak.

Sayfa Koşulları, sayfaların insanları gerçekten içinde bulunmadıkları içeriklerde etiketlemelerini veya insanları içinde bulunmadıkları içeriklerde kendilerini etiketlemeye teşvik etmelerini yasaklayan biçimde güncellenmiş oldu.

Söz konusu duyuruda, bu değişiklik ve güncellemelerin, promosyonların oluşturulması ve yönetilmesini kolaylaştırmak ve diğer sosyal medya platformlarının ilkeleriyle uyumlu hale getirilmek için gerçekleştirildiği belirtildi.

Detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz: http://fbrep.com//SMB/PagePromotionTR.pdf

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

Louvre Müzesi, Fransa’nın Dünya Kupası Zaferini Mona Lisa Aracılığıyla Kutladı

Fransa’nın FIFA 2018 Dünya Kupası’nı almasının ardından markalar değişik kutlama içerikleri ve reklamları paylaşıyorlar.

Fransa’nın başkenti Paris’in Eifel kulesi’nden sonra belki en önemli simgelerinden birisi olan ve içerisinde pek çok önemli sanat eserini barındıran Louvre Müzesi de Fransa’nın galibiyetini kutlamak için değişik bir çalışma yaptı.

Müzenin içerisindeki en önemli eserlerden birisi kuşkusuz Leonardo Da Vinci’nin ünlü tablosu Mona Lisa. Louvre Müzesi bu ünlü eser Mona Lisa aracılığıyla Fransa’nın futbol takımının başarısını kutladı.

Müze Mona Lisa’ya Fransa milli takım üstü giydirdiği bir Tweet paylaştı. Burada Mona Lisa’nın her zamanki gülümsemesinden daha büyük bir gülümseme ile durduğunu görüyoruz.

Louvre Müzesi, “Dünya kupasındaki Zaferleri için Fransa Milli Takımı’na tebrikler” mesajıyla yukarıdaki Tweet’i paylaştı. Tweet kısa zamanda oldukça beğeninin yanı sıra pek çok yorum da aldı.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Küba’da Telefonlara İnternet Bağlantısı Geliyor

 • Bildiğiniz üzere Küba vatandaşlarına mobil internet hizmeti vermiyordu ve vatandaşlar bu durumdan rahatsız oluyorlardı.
 • Küba mobil internet hizmetini kullanıma sunuyor.
 • İlgili yazı: İki Alışverişten Birini Mobilden Yapıyoruz

Küba geçmişten günümüze internet erişiminin kısıtlanmasıyla biliniyor. Reuters’a göre 2013’e kadar ülkeden internete girmenin tek yolu, uluslararası misafirleri için internet bağlantısı sunan otellere gitmekti. Oldukça yavaş olan bu internet hizmeti için vatandaşların saatlik 2 dolar ödemesi gerekiyordu. 11.5 milyonluk komünist Karayip ülkesi 2018’in sonuna kadar bu hizmetin ülke çapında sunulmasını hedefliyor. Böylece ülkede 5 milyon kişinin yıl sonunda mobil internete erişebileceği hedefleniyor.

Birkaç devlet haber sitesine rapor veren 39 yaşındaki Yuris Norido, “Bu radikal bir değişim oldu,” dedi. “Artık haberlerin yer aldığı yer de dahil olmak üzere haberleri her yerden güncelleyebilirim.”

Yavaş ve Daha Pahalı

Küba’da internet erişimi olarak 3G kullanılıyor. Yeniz hizmete erişimi olan kullanıcılar ise 4G/LTE’ye erişemeyecek. Şirketler internet erişim paketlerinin ayda sadece 4GB internet kullanabilmek için 45 dolar ödemesi gerektiğini belirtiyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link