Facebook Studio’da yapılan açıklamada bugüne kadar verilen Facebook istatistikleri sisteminde bir yanlışlık olduğu belirtiliyor. Onlar her ne kadar başlıkta ‘güncelleme’ sözcüğünü kullansa da, sürekli yaptıkları denetimlerde, sadece raporlama kısmında bir hata bulduklarını ve bunu kabul ettiklerini söyleyen Facebook yetkilileri, reklam kısmı raporlarının bundan etkilenmediğini iddia ediyor.

facebook-insights

Sosyal medyacılar için çok büyük önem taşıyan Facebook istatistikleri sisteminde bir bug bulduklarını açıklayan Facebook yönetimi, ekiplerinin bu sorunu çözmek için gece gündüz çalıştığını da belirtmiş.

Facebook verilerinin sosyal medya işiyle uğraşanlar için ne kadar önemli olduğunu bildiklerini ve bu işi çok ciddiye aldıklarını belirten yetkililer, bu hatanın düzeltilebilmesi için gösterdiğimiz sabır için bizlere minnettar olduklarını söylerken sistemin daha gelişmesi için de ellerinden geleni yaparak sisteme yeni ve kullanışlı özellikler ekleyeceklerini de belirtmiş. Ayrıca ekip gelecekte yaşanabilecek hatalara karşı da önlemlerini alıyormuş.

Zaten “İnsanlar Facebook’tan sıkıldı mı, Facebook artık eskisi kadar popüler değil mi?” gibi sorular da gündemdeyken bu haber sosyal medyanın kralını nasıl etkiler sizce?

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın