Sosyal paylaşım sitesi Facebook, arkadaş olmadığınız kişilere mesaj yollama seçeneğini paralı hale getireceğini açıkladı.

Tüm zamanların en popüler sosyal ağı Facebook kullanıcılarını çileden çıkarmak için attığı adımları iyice hızlandırmış görünüyor. Bir süredir konuşulan Facebook mesajlarının paralı hale gelmesi durumu Facebook şirket sözcüsünün yaptığı açıklamayla kesinleşti.

Hepinizin bildiği gibi arkadaşı olmadığınız bir kişiye mesaj yolladığınız zaman bu mesaj o spam olarak algılanmakta ve kişinin ‘diğer’ kutusuna düşmekteydi. Yeni getirilecek seçenekle beraber yalnızca 1$ karşılığında tanımadığınız birinin gelen kutusuna bir mesaj yollama hakkınız olacak.

Henüz deneme sürecinde olan uygulamanın tarifesinin her an değişebileceği konuşulanlar arasında. Kendine yeni bir gelir grubu oluşturmak için yaptığı atakların ardı arkası kesilmeyen Facebook bu uygulamayı hayata geçirerek iyi mi edecek, kötü mü bunu zaman gösterecek… Spam mesajların ekmeğine yağ sürecek gibi duran bu uygulama hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın