Her geçen gün büyümeye devam eden sosyal medyanın lokomotifliğini üstlenen Facebook, üye sayısını 700 milyona çıkartarak rekorları altüst etmeye devam ediyor .

SocialBakers.com ‘un hazırlamış olduğu verilere göre Facebook’un toplam kullanıcı sayısı 700 milyonu aştı.Her geçen gün artan bir ivmeyle büyümeye devam eden Facebook , sanal ortamda şimdiye kadar görülmemiş rakamlara ve devrimlere imza atmaya devam ediyor.

Yine aynı sitede yayınlanan olası tahmine göre 2012 yılının Haziran – Temmuz döneminde Facebook’un toplam üye sayısının 1 milyarı bulabileceği ifade ediliyor.Her 3 aylık dönemde 80 milyon yeni kullanıcı kazanan Facebook’un , bu büyüme rakamlarına göre 1 milyar kullancı düzeyine ulaşması çokta zor görünmüyor.

6 milyar insanın yaşadığı dünyada 700 milyon gibi bir rakama ulaşmak hakikaten inanılması güç bir durum. Kullanıcı sayısı bu kadar çok olunca aralarından yüksek düzeyde bağımlıların çıkması olasılığı da artıyor.

Tabi ‘yüksek düzeyde bağımlı’ sözünün de belirli bir sınırı var.  Bağımlılık deyince aklımıza ilk olarak zamanın tamamının Facebook’ta geçirilmesi geliyor ama SUSYJ87 isimli Youtube kullanıcısı bu sınırın ve bu anlamın biraz üzerinde.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ApOWWb7Mqdo&feature=player_embedded

Koluna 152 arkadaşının dövmesini yaptıran extra bağımlı bu arkadaşımız, 152 arkadaşının profil resmi değiştiğinde nasıl bir karar alacak merakla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın