Sene başından beri takip ettiğim Boğaziçi Üniversitesi Facebook sayfası sürekli sayfa kullanıcılarına yönelik interaktif uygulamalar ve yarışmalar geliştirmekten geri kalmıyor. Güz dönemi finallerinden önce facebook üzerinden düzenledikleri “Finallere Nasıl Hazırlanıyoruz?” fotoğraf yarışması gerçekten görülmeye değerdi. Hem sayfa trafiğini artırmayı hem de öğrencilerin yaratıcılıklarını sergileme imkanı sunan bu küçük ama değerli çalışma 100’den fazla fotoğrafın katılımı ile sonuçlandı. Tabii ki derece alan yarışmacılara hediyeler dağıtıldı. Birinciliği ise 5868 like alan “Sıkıyönetim Altında Finaller” isimli fotoğrafı ile Hayattin Kazan isimli öğrenci kazandı.

Son günlerde başlayan yeni bir yarışma ise Boğaziçi Üniversitesi’ni hedefleyen lise öğrencilerini kapsıyor. Lise öğrencilerine yönelik bu fotoğraf yarışmasında tema “Boğaziçi’ne Nasıl Hazırlanıyorsun?”.  Şu ana kadar yaklaşık 75 fotoğrafın katıldığı yarışma için bir destek Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nden geldi. Hem Boğaziçi Üniversitesi’ni hedefleyen öğrencileri motive etmek amacı içeren, hem üniversitenin tanıtımının amaçlandığı yarışmanın 1.’sine BÜMED iPad hediye edecek. Ayrıca yarışmaya fotoğraf gönderen her katılımcıya, Boğaziçi Üniversitesi bardağı ve tanıtım materyalleri gönderilecek.  Sosyal medya hesabını oldukça hareketlendiren bu iki yarışma ile kısa zamanda 10 binden fazla like alan sayfa, pek çok üniversitenin hala sosyal medya hesabı olmadığını göz önünde bulundurduğumuzda oldukça güzel aktiviteler gerçekleştirmekte.

Sayfada ayrıca okulda yer alan tüm etkinlikler paylaşılmakta ve öğrencilerin tüm sorularına titizlik ile cevap verilmekte. Üretilen uygulamalar ile aday öğrencilerin okul hakkında bilgi alması sağlanmaktadır. Dileriz sosyal medyanın nimetlerinden diğer üniversitelerimizde faydalanmayı düşünürler. Zira okulum Anadolu Üniversitesi sahip olduğu 1.5 milyon uzaktan eğitim öğrencilerinin çoğunun genç olduğundan gururla bahsederken, onların sosyal medyada yer aldığını da göz önünde bulundurur ve buna yönelik çalışmalar yapar.

Kısaca söylemek gerekirse Boğaziçi Üniversitesi yine farkını ortaya koydu…

Bir Cevap Yazın