Son zamanlarda  blog yazarı ve sosyal medyayı etkin kullanan annelerle sıklıkla karşılaşabiliyoruz. Boş zamanlarında hobilerini özellikle çocuk bakımı, yemek tarifleri, cilt bakımı gibi konularda bilgi birikimlerini bloglarında paylaşan anneler ortak ilgi alanlarına sahip oldukları diğer anneler ile fikir alışverişlerinde bulunuyor ve birbirleriyle etkileşime geçebiliyorlar.

 Jumpthru tarafından hazırlanan infografikte blog yazarı anneler tanıtılıyor. Blog sahibi annelerin %92’ si Facebook hesaplarıyla blogunu desteklerken, %75’i Twitter hesapları ile sağlıyor. Blog yazarı annelerin %20’si akıllı telefonlarını kullanarak  bloglarını düzenlerken haftada bir kere de bloglarını güncelliyorlar.

 Blog sahibi anneler Marka takibi konusunda çok hassas olacakki, bu annelerin %54’ü markalar ile yakından ilgileniyor. %55’i ise Twitter, Facebook gibi sosyal ağlardan marka takibi sağlıyorlar. %50’si için de markanın  itibarı blogunda yer almasını  etkileyen etkenlerden en önemlisi…

Blog sahibi annelerin %72’si bir sene önceye gore yaptığı işi daha ciddiye alıyor. Blog okuyan annelerin %46’sı, 5 yıl önce geleneksel medyaya daha çok güveniyor ve inanıyorlardı, şimdi ise artık bloglara daha çok inanıyorlar.

Bir Cevap Yazın