Türk Hava Yolları’nın Messi  ve Kobe’li son reklamı tüm dünyada geniş bir yankı uyandırdı. Reklamın başarısının ardında şüphesiz bu iki dünya starının rekabetinin mükemmel bir mizahi tasviri söz konusu. Peki bu reklam  ne kadar seyredildi? Daha doğrusu amacına ulaştı mı?

Socialbakers’ın verilerine göre THY’nin son reklamı şimdiye kadar 57.7 milyon kişi tarafından Youtube’da seyredildi. Bu sayı THY’yi son 1 ay içerisinde dünyada en çok kişiye ulaşan 2. Marka yapıyor.

 

Bu rakamlar Türk Hava Yolları’nı tek bir reklamla Youtube’da  tüm zamanların en çok izlenen 50 marka  arasına da  sokmayı başardı. Şuan 34. Sırada bulunan THY, Kia, Toyota, BMW, XBox gibi birçok markayı da geride bırakmış oldu.

 

Sadece Youtube’da değil diğer sosyal ağlarda da reklamdan sonra yoğun bir hareketlilik söz konusu. İki hafta öncesine kadar 20.000 civarında olan Facebook’taki ‘hakkında konuşulanlar kısmı’ bugün itibarı ile 95.000’ e gelmiş durumda. Yani ortada %500’lük bir ilerleme söz konusu.

 

Yukarıdaki tüm istatistiklere baktığımızda THY’nin ne denli büyük bir iş çıkartmış olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Umarım bu güzel çalışmaları devam eder de ulus olarak gururumuz daha da artar.

Bir Cevap Yazın