2015’in En Taze Sevgililer Günü Viralleri

Gelmesin dedik, direndik; ancak bir Sevgililer Günü dönemine daha merhaba dedik!Haliyle birçok marka da viral reklamlarla tüketicilerin gönlünü kazanma yarışına girdi. Zaten bir dijital pazarlamacı olarak malum güne ilişkin anlam ve ifade belirten en önemli ayrıntı da bu keyifli viraller oluyor benim açımdan.

Bu aşamada özellikle Arçelik ve Eti – Benim O’nun hazırlamış olduğu videolara bayılmış durumdayım. Hala izlemediyseniz ya da tekrar göz atayım derseniz videolara yazının sonunda ulaşabilirsiniz; ama öncesinde naçizane yorumlarımı da eklemek isterim.

Kısa ve öz bir iş çıkaran Arçelik, günümüz ilişkilerini “O, ben yatıyorum dedikten sonra Whatsapp‘ta online olan adamlardan değil!” diyerek pek de güzel yorumlamış. Zaten Arçelik, son yıllarda Çelik ve Çeliknaz’ın aşk hikayesiyle, beyaz eşya grubunun da ne denli romantik bir vurgu elde edebileceğini tüketicilere kanıtlamıştı. Duruma gerçekçi bir yaklaşımla bakınca sevgililer günü hediyesi olarak çamaşır makinası alan bir adama ne tepki verilir bilemem; ama markanın da dediği gibi #ciddidüşünüyorum imajı veren bir sevgiliye ve kampanyanın yaratıcılarından C-Section ekibine şapka çıkarılmalıdır.

Aynı şekilde Eti, Benim O markası için de uzunca bir süredir yayına aldığı çift ile viraline yön vermeyi tercih etmiş, pek de iyi yapmış. Video maksimum 1,5 dakika ile sınırlandırılsa çok daha ilgi uyandırabilir miydi? Belki! Ancak bu haliyle de, hem Engin Günaydın’ın sesi; hem de Rafineri ekibinin gözünden malum günde, İstanbul şartlarında başa gelebilecek her ayrıntıyı, keyifli bir üslupta aktarmasıyla güzel bir tebriği hak ettiği düşüncesindeyim.

Sizlerin de eklemek istediği, “bir de şu video izlenmeli” dediğiniz paylaşımları bizimle de paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden klişelerden uzak, keyifli bir Sevgililer Günü geçirmeniz dileğiyle…

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

İstemeyerek okuduğum İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olup asla yapmam dediğim "pazarlamacı" kimliğim ile karşınızdayım. Özellikle de dijital pazarlamaya bayılır, WOMM 'un gücüne inanır, yeni stratejiler peşinde koşarım.

Bir Cevap Yazın

İzlanda Coca Cola Dünya Kupası Reklamını İzlanda Milli Takım Kalecisi Thór Halldórsson Yönetiyor!


Bayram’a karışan Dünya Kupası coşkusu tüm hızıyla devam ederken, karşılaştırmalar kadar heyecan verici detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Bu detaylardan bir tanesi de Coca Cola’nın İzlanda reklam filmi ile ortaya çıktı. Dünya Kupası’nda yarışan en küçük ülke olan İzlanda’nın futbol takımı oyuncularının birçoğu futbol kariyerlerinden önce birçok farklı alanda da yeteneklerini sergileme imkanı bulmuşlar. Öyle ki Coca Cola’nın Dünya Kupası’na özel İzlanda reklam filminin yönetmeni de İzlanda milli takımının kalecisi Thór Halldórsson olmuş.

İzlanda milli takımı kalecisi Hannes Thór Halldórsson 2018 Dünya Kupası döneminde kalesini korurken, öncesinde kendi ülkesinde yayına girecek olan Coca Cola reklamını yönetmiş. Futbolu profesyonel bir kariyer olarak görmeden önce Halldórsson film yönetmeni olarak çalışıyormuş. Hatta teknik direktör Halgrimsson’da milli takımı yönetmediği vakitlerde diş hekimliği yapıyor.

Filmde baskın tema Euro 2016’da efsaneleşerek bir milli takım geleneği haline gelen Viking alkışının baştan sona tüm İzlanda halkını günlük yaşamda nasıl sarıp, tek bir noktada bir araya getirdiği olurken, hangi takımı tutuyorsanız tutun, o efsanevi alkışın ritmi sizi reklam boyunca sizi de sarıyor.

Sanıyorum asıl güzel olan da birçok ülkenin milli takımında ülkesini temsil eden milyon dolarlık futbolculara karşın İzlanda gibi daha küçük yüzölçümlü ülkelerin oyuncularının futbolla beraber başka meslek dallarında da başarılı olması.

Öyle ki kale bekçisi Halldórsson bundan dört yıl kadar önce profesyonel bir yönetmenken ikinci iş olarak futbolla ilgileniyormuş. Şimdilerde kariyerini bir Danimarka takımı olan Randers FC’da sürdüren Halldórsson, İzlanda’da yayına girecek bu reklam filmi için bir istisna yaparak yönetmen koltuğuna geri dönmüş ve halkı Dünya Kupası coşkusu ile birleştirecek çok güzel bir işe imza atmış.

Sanırım en iyisi de güzelce kurgulanmış bu reklam filminde birleştirici unsurlarla beraber İzlanda’nın doğal güzelliklerini de seyretmek  oldu. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Haftanın En Çok Okunan 10 İçeriği

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link