Futbol tutkunlarının en çok istedikleri şeylerden biri tuttukları takımların maçlarını çıplak gözle seyretmektir desek pek de yanılmış olmayız. Özellikle de Güney Amerika’da her daim stadlar dolar taşar hele ki Copa Amerika zamanı stadlarda yer bulmak imkansız hale gelir.

Anlaşılan Coca Cola bu durumu iyi idrak etmiş olacak ki yapmış olduğu çalışmayla futbolseverlerin bu tutkusunu sosyal medya ile harmanlamayı başarmış.

Kampanyanın fikri aslında çok basit ama bir o kadar da yaratıcı…  Twitter’da bu kampanya için bir Hashtag üreten Coca Cola, bu Hashtag’e sahip olan tüm tweetleri maçlar başlamadan hemen önce sahaya fırlatıyor. Ortaya da bu çıktılardan oluşan güzel bir görüntü çıkıyor.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Cw8ScVYQ0PQ

Son olarak 14 Şubat için özel tasarlanmış Mutluluk Makinasına  yer verdiğimiz Coca Cola, bu çalışması sonucunda yaklaşık 2.000.000 tweeti izleyicilerle buluşturdu.

Filmlerin sonunda ‘Devamı gelecek’ yazısını görmeye alışkınız. Her ne kadar bu videonun sonunda ‘Devamı gelecek’ yazmasa bile devamının geleceğinden şüphemiz yok.

Bir Cevap Yazın