Son zamanlarda müzik işine gireceği konuşulan Twitter, internetin üç müzik devi iTunes, Rdio ve Spotify ile işbirliği yaparak yepyeni bir müzik uygulaması geliştirdi.

Şu anda sadece iPhone için AppStore’da bulunan uygulama Rdio veya Spotify üyelerinin şarkıları tam olarak dinlemesini sağlıyor. Twitter yetkilileri zamanla müzik sağlayıcılarının sayısı arttıracaklarını söylüyor.

419954_311760435548796_1714086037_n


Twitter’ın 6 snlik video servisi Vine videolara ilgisi olanlar tarafından çok sevildi. Şimdi de Twitter Music’le ortaya çıkan sosyal ağ bu sefer de müzik severleri hedefliyor gibi görünüyor. #NowPlaying etiketiyle Twitter’da etkisini hissedeceğimiz uygulama sadece müzik dinletmemizi sağlamakla kalmıyor aynı zamanda yeni bir müzik keşif aracı olarak da tanımlanıyor. Ayrıca uygulamanın arka planda çalışacak olması da müzik dinlemek için Twitter Music’i tercih edecek olanların sayısını arttıracak nedenler arasında.

Programın tüm artılarının yanında Türk kullanıcılar için kötü bir haberi de vermemiz gerekiyor. Program Türkiye AppStore’da bulunmuyor. Şimdilik sadece ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Irlanda, Avustralya ve Yeni Zellanda’da bulunan uygulamanın Android versiyonu için de biraz beklememiz gerekecek.

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın