Kişisel yayıncılık açısından önemli bir araç haline gelen Twitter, kısa video yayınlama aracı Vine’ı bünyesine katarak ilerlemeye devam ediyor.

Hatırlayacağınız gibi Twitter-Instagram-Facebook üçgeninde yaşanan gerilimden sonra Instagram, Facebook’un olmuştu. Twitter da kaybettiğine üzülmek yerine atağa geçip Vine’ı bünyesine katmıştı.

Sosyal medyadaki serüvenine 140 karakterle başlayan Twitter, bugüne kadar bağlantı ve resim ekleyebilme seçenekleri ile zengin bir metin şekli sunmaktaydı. Şimdi de kullanıcılarına Vine ile 6 saniyelik videolarını metinlerine ekleme olanağını sunuyor.

Uygulama ücretsiz ve ilk denemesi şirketin CEO’su Dick Costolo tarafından yapıldı. Costolo ilk videosunda bir biftek sosu hazırlıyor.

Apple Store’da ücretsiz olarak yer alan uygulamaya dönüşler hiç de fena sayılmaz. Bazı kullanıcılar videoları görüntüleyemediklerini söyleseler de Twitter bu sorunu birkaç gün içinde çözecektir.

Twitter kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek ve onları kendine daha da bağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Hem de ücretsiz… Bu durum Mark Zuckerberg’i zorlayacak gibi görünüyor. İkisi farklı platformlar olup farklı şekillerde kullanılsa da, Facebook giderek ücretli bir mecraya dönüşürse insanlar onu bırakmaktan çekinmeyecektir. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Paylaş
Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu. Bölümünün adı ne kadar uzun olsa da işin özünde o bir ‘iletişimci’. En büyük hayali, bir gün dünyayı yeniden keşfetmek.

Bir Cevap Yazın