Linda Hill: Yenilik Kolektif Zekanın Ürünüdür – PTV TED 0

Yenilik kişisel deha değil toplu deha hakkındadır, diyor Harvard Üniversitesi‘nde işletme proseförü olan Linda Hill. Dehanın paylaşılması ile yeniliğin hikayesi oluşur diye de ekliyor. Bir serüven olan yenilik, alanında uzman birçok kişinin bir araya gelerek kolektif bir sorun çözme stilidir. Yenilikçi kurumlar 3 niteliğe sahiptir: tartışmacı yaratıcılık,uyumlu yaratıcılık ve yaratıcı çözüm üretme.

Yenilik yapma gücüne sahip olanlar sorunlara ortak çözümler üretir, keşfederek öğrenir ve karar verme süreçlerini entegre olarak yaparlar. Amacımızın, herkesin dehasını ortaya çıkarıp kullanılabileceği, kolektif zekanın somut işlere dönüşeceği ortamlar ve imkanlar oluşturmak olduğunu söyleyen Linda Hill’in konuşması sizlerle…

Dilek Erdensoy, Amerika'da aldığı dil eğitiminin ardından lisansını Felsefe üzerine yaptıktan sonra; tasarım, dijital medya ve pazarlama üzerine eğitimler almıştır. Çeşitli sitelerde yazmaya devam eden yazar; bilim, teknoloji ve felsefe ile ilgilenmekte, medya ve reklam sektörünü yakından takip etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Telefonunuzu Bilgisayara Dönüştüren Süperkahraman: The Superbook 2

Gün geçtikçe akıllı telefon dünyasına dair oldukça ilginç yeni ürünlerin çıktığına şahit oluyoruz. Bunlardan birisi de The Superbook. Bu cihaz Android telefonunuzu bir dizüstü bilgisayar gibi kullanmanıza olanak veriyor. Sadece bu özelliği ile bile yolculuğa çıkarken ya da normal zamanlarda dizüstü bilgisayarını kendine yük etmek istemeyenler için ideal bir seçim gibi görünüyor.

Cep telefonlarımızın fonksiyonu arttıkça hayatımız oldukça kolaylaştı, aynı anda birçok uygulamayı, mailleri ya da haberleşmeye dair tüm araçları rahatlıkla kullanmamızı sağlıyor. Bu nedenle ofis dışında da hayat kurtarıyor akıllı telefonlarımız.  Tüm bunlara rağmen cep telefonunuzda dizüstü bilgisayar fonksiyonlarının hepsini bulamamaktan şikayet edenler için geliştirilmiş yepyeni bir cihaz var: The Superbook, öyle ki bu cihaz dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde akıllı telefonunuzu bir bilgisayar gibi kullanmanıza imkan sağlıyor ve asla bir bilgisayarın size getireceği ekstra fiziksel yüke sahip değil ve bu cihazı mükemmel bir yol arkadaşı haline getirmek için başlı başına büyük bir sebep.

The Superbook ne gibi özelliklere sahip?

The Superbook, hafif, kullanışlı, uygun fiyatlı ve kesinlikle şık bir tasarıma sahip.

11.6 inç ekranı ile Google Play Store’dan indireceğiniz Andromium uygulaması ile çalışan The Superbook, Android 5.0 ve sonraki sürümlerde kolaylıkla çalışabiliyor. Kullanırken aynı zamanda akıllı telefonunuzu da şarj edebiliyor ve sekiz saatlik bir batarya ömrü ve klavye ile geliyor.

İçince işlemci ya da ana kart bulundurmayan The Superbook HP Elite X3 ile benzer bir çalışma prensibine sahip, yani akıllı telefonunuzun chipseti kullanıyor ve Google Play Store’dan indireceğiniz Andromium OS uygulamasının yardımı sayesinde size akıllı telefonunuzda bir bilgisayar başında çalışıyormuş rahatlığı sağlıyor.

Andorid’i sadece bir uygulama platformu olmaktan The Superbook sayesinde çıkaran Andromium OS uygulamasının beta versiyonu Google Play Store’da yerini şimdiden almış.

Press-Image-1920x1080-8.-Superbook-Starts-at-99-on-Kickstarter

21 Temmuz’da kitle fonlama web sitesi Kickstarter lansmanı yapılacak olan cihaza erkenden 99 dolar gibi meblağa sahip olmak isteyenler kaydını yaptırmaya başlamış bile. The Superbook için şimdiye kadar 20.000’den fazla erken sipariş kaydı alınmış.

Ne dersiniz The Superbook hayatı oldukça kolaylaştıracağa benziyor değil mi?

 

Markalar Converse Olursa 0

Kahveler ile markaları eşleştirdiğimiz yazımızın ardından, bu işi bir de başka bir marka ile birleştirerek irdelemek istedik. Converse gibi jenerikleşmiş bir ayakkabı markası ile markaları anlatmaya çalışmak nasıl olurdu sizce?

1.amazon 2.coca-cola 3.apple 4.facebook 5.webtures 6.twitter 7.google 8.Spotify

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link