Google, her ay YouTube’da global ve yerel olarak en çok izlenen reklamların yer aldığı YouTube Ads Leaderboard isimli bir liste yayımlıyor ve bu listede reklamlar, popülerlik oranlarına göre sıralanıyor. Listede yer alan reklamlar; görüntülenme sayısı, izlenme süresi, ücretli görüntüleme (paid view) ve kazanılan görüntüleme (earned view) gibi kriterler göz önüne alınarak sıralanıyor.

Google, Youtube Ads Leaderboard’un haziran ayı listesini yayımladı. Haziran ayında, dünya çapında en çok izlenen reklamlar arasında Apple’ın WWDC 2017’de yayımladığı kıyamet temalı reklamı, Audi’nin Spider-Man: Homecoming temalı reklamı ve Xbox’ın yeni konsolu Xbox One X’in E3 2017’de yayımlanan reklamı ve YouTube’un mülteciler için hazırladığı ve “Bir Mülteciden Fazlası” sloganıyla paylaştığı reklam yer alıyor. Listede yer alan 10 reklamın tamamını aşağıda bulabilirsiniz. İyi seyirler!

10. Clash of Clans – Welcome To The Builder Base

9. Foot Locker – Father’s Day

8. Apple – Appocalypse

7. Disney – Moana as Told By LEGO

6. Audi – Driver’s Test (Spider-Man: Homecoming)

5. Best Fiends – Boot Camp

4. YouTube – #ProudToBe: Celebrate Brave Voices this Pride

3. Supercell – Hay Day 360 Hug

2. Xbox One X – E3 2017 (World Premiere 4K Trailer)

1. YouTube – #MoreThanARefugee

Paylaş
Pazarlamasyon Pazarlama, Sosyal medya, Marka Yönetimi, Pazarlama İletişimi, Dijital Pazarlama ve İş Dünyası konularına odaklı bilgi kaynağı.

Bir Cevap Yazın