1968 yılında kurulan ve otobüs/midibüs üretimi ve ihracatı yapan Türkiye merkezli otomotiv şirketi Temsa Global, “Sütü Seven Kamyoncu” gibi videolarla ünlü olup bugünlerde bir reklam ajansı olarak yoluna devam eden Batesmotelpro’nun hazırladığı dolu dolu mizah içeren bir viral reklam filmi ile karşımıza çıktı.

Nostaljik esintilerin olduğu reklam filminde, bir şehirlerarası otobüs muavini olan Cengiz’in gözünden Temsa’nın yeni otobüsü Maraton öncesi yolculuğun zorlukları ile Maraton sonrası haklı mutluluğunun eğlenceli bir karşılaştırması yer alıyor. İzlerken bugüne dek yaşamış olduğunuz tüm o sıkıntılı yolculuk anılarını hatırladıkça bir yandan gülümseyecek, bir yandan da muavin Cengiz’e hak vereceksiniz. Muavin Cengiz’in “yürüyen uçak” olarak tanımladığı Maraton öncesinde yolcular zombi sürüsünü anımsatırken, bu yeni yolculuk deneyimi ile uyuyakalan yolcular “5 kilometre daha…” derken yanındakilere hayat hikayesini anlatarak rahatsız etmekten de vazgeçiyor.

Geçtiğimiz günlerde Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen bir basın toplantısında Türkiye’nin Otobüsü sloganıyla tanıtılan Temsa’nın yeni uzun yol otobüsü Maraton; araç içi ergonomiklik, rahatlık, genişlik, iklimlendirme ve haberleşme sistemi, çevre dostu motora sahip olması, düşük yakıt tüketimi ile eğlenceli alternatifleri sunması bakımından rakipleri arasında ön plana çıkarken sadece yolcular değil şoför ve muavin de düşünülerek dizayn edilmiş. Yılın 10 ayında pazar payını %30’lara çıkaran Temsa Global, tasarladığı şehirlerarası otobüsü Maraton ile geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen İstanbul Maratonu’na da sponsor olmuştu.

temsa pazarlamasyon

Paylaş
Dilek Erdensoy, Amerika'da aldığı dil eğitiminin ardından lisansını Felsefe üzerine yaptıktan sonra; tasarım, dijital medya ve pazarlama üzerine eğitimler almıştır. Çeşitli sitelerde yazmaya devam eden yazar; bilim, teknoloji ve felsefe ile ilgilenmekte, medya ve reklam sektörünü yakından takip etmektedir.

Bir Cevap Yazın