“Reklamcılık piyasası artık mükemmelliğe öyle yakın ki herhangi bir gelişme sağlamak kolay değil.” Dr. Samuel Johnson (Yıl 1759)

Dikkatinizi çektiyse bu söz 1759 yılında söylenmiş. Yani bundan yaklaşık 360 yıl önce. Bu sözü paylaşmamın nedeni de içinde bulunduğumuz yıl ne olursa olsun gelişmenin asla durmayacağını anlatabilmek. Bunun güzel bir örneğini de vereceğim biraz sonra…

Fazla değil bundan 5-10 sene evvel dergiler çok yaygındı. Şuanda da yaygın ama geçmişe nazaran pek de değil çünkü önemüzde bir tablet gerçeği  var. Tablet teknolojisi, herşeyi değiştirdiği gibi klasik dergi anlayışını ve klasik reklam anlayışını değiştiriyor ve bize de bu geçiş dönemini izlemek düşüyor. Bundan bikaç sene öncesine kadar kimsenin aklına gelmeyecek uygulamalar şuanda karşımızda duruyor. Dolayısıyla Dr. Samuel Johnson’un düştüğü hataya düşmemek gerekiyor.

http://vimeo.com/41999684

Uygulama Brezilya’da bir sigorta şirketi tarafından hayata geçirilmiş. Ajans, araba dergisinin içerisine bu uygulamayı yerleştiriyor ve kazadan hemen sonra şu mesajı veriyor : ‘Unexpected events happen without warning. Make an insurance plan.’  Türkçesi :Beklenmedik olaylar haber gelmeden olur. Hemen sigortanızı yapın.

Bir Cevap Yazın