Yandex’ten Yeni Kimlik Çalışması: Sen Hayatı Yaşa, Yandex Hep Yanında 0

Arama motoru pazarının en genç oyuncusu Yandex, pazar dinamiklerini alt üst etmeye devam ediyor. İlk başta customized-browser yöntemi ile Google’ı biraz daha kendine getiren Yandex, şimdi de özellikle Türkiye’de başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Kurumsal kimliklerini bir adım daha ileri götüren ve özellikle slogan olarak başarılı bulduğum yeni çalışmaları ile Türkiye pazarında kendilerinden biraz daha fazla bahsettirmeye başlayan Yandex’in yeni kampanyası, yeni kurumsal kimliğinin çatısı altında ilerleyeceğe benziyor.

Sen hayatı yaşa, Yandex hep yanında” sloganı ile oluşturulan yeni kimliklerinin ilk yansıması yeni reklam kampanyaları oldu. Yeni kampanyada adalara eğlenmeye giden bir arkadaş grubunun her an yanında olan Yandex konsepti üzerinde durulmuş. Yol iz bulurken Yandex’in haritasını, hamak yapmayı öğrenirken arama motorunu kullanan kahramanlarımız bu eğlencenin en büyük yardımcısı Yandex’siz kalmıyorlar nerede olurlarsa olsunlar. Bu çalışma ile Yandex’in kurum kimliğini Türkiye için iyice önemsediğini ve ne kadar ileri seviyede bir kimlik çalışması içine girdiğini gösteriyor.

http://vimeo.com/71087787#

Dipnot: Yandex kullanıyor musunuz? Google varken Yandex  Türkiye için ne kadar başarılı olabilir sizce?

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın

Subway Yeni ‘Food Art’ Çalışmaları ile Göz Doyuruyor 0

Fast food şirketi Subway kendisine yeni bir marka kimliği yaratıyor. Fikir New York merkezli Turner Duckworth kreatif ajansı tarafından geliştirildi.

Marka taze gıdaları odağına alan ‘food art’ çalışmaları ile gözümüzü de doyuruyor. Yaratıcılıklarını konuşturan kreatif ekip son derecede renkli çalışmalara imza atmış. Maruldan yerküre, köfte ve soğan ile gezegen gibi ilginç çalışmalar konseptin içinde mevcut.

İşte yaratıcı ve minimalliği ile dikkat çeken çalışmalardan örnekler;

 

 

 

 

Ünlü Markaların İlk Reklamları 0

Bütünleşik pazarlama iletişimi çabaları içinde yer alan reklam, bugün tüm tutundurma karması elemanları gibi, işletmelerin pazarlama amaçlarının başarılması ve karşılaşılan pazarlama sorunlarının çözümlenmesinde en önemli rollerden birini üstlenir durumda.

Peki günümüz markalarının reklam stratejileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Klasik reklamcılığa karşı hızla yükselişe geçen modern reklamcılık, sektörde anlayışı kısa sürede ikiye bölmeyi başardı.

Hal böyle iken reklamların eski yüzleri ile yeni yüzleri arasındaki anlamsal ve biçimsel farklar kaçınılmaz bir boyutta arttı.

Bu eski-yeni karması içinde,  Türkiye’deki bilinen markaların yeni reklamları bir kenara bırakıp, unutulmuş ilk reklamlarını incelemeye ne dersiniz?

Efes Pilsen (1976) 
1
Coca-Cola (1964) 

2

Akbank (1951) 

3

Aygaz (1963) 

5

Koleston (1960)  

6

Sana (1953)

Adsız

Selpak (1971) 

8 (473 x 640)

Blendax (1970) 

4

Ülker (1970) 

Turkcell (90’lar) 

559528_383984084957995_2143945414_n

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link