Arama motoru pazarının en genç oyuncusu Yandex, pazar dinamiklerini alt üst etmeye devam ediyor. İlk başta customized-browser yöntemi ile Google’ı biraz daha kendine getiren Yandex, şimdi de özellikle Türkiye’de başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Kurumsal kimliklerini bir adım daha ileri götüren ve özellikle slogan olarak başarılı bulduğum yeni çalışmaları ile Türkiye pazarında kendilerinden biraz daha fazla bahsettirmeye başlayan Yandex’in yeni kampanyası, yeni kurumsal kimliğinin çatısı altında ilerleyeceğe benziyor.

Sen hayatı yaşa, Yandex hep yanında” sloganı ile oluşturulan yeni kimliklerinin ilk yansıması yeni reklam kampanyaları oldu. Yeni kampanyada adalara eğlenmeye giden bir arkadaş grubunun her an yanında olan Yandex konsepti üzerinde durulmuş. Yol iz bulurken Yandex’in haritasını, hamak yapmayı öğrenirken arama motorunu kullanan kahramanlarımız bu eğlencenin en büyük yardımcısı Yandex’siz kalmıyorlar nerede olurlarsa olsunlar. Bu çalışma ile Yandex’in kurum kimliğini Türkiye için iyice önemsediğini ve ne kadar ileri seviyede bir kimlik çalışması içine girdiğini gösteriyor.

http://vimeo.com/71087787#

Dipnot: Yandex kullanıyor musunuz? Google varken Yandex  Türkiye için ne kadar başarılı olabilir sizce?

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın