Xbox başarılı grafikleri ile zaten oyun severlerin kalbini yıllardır fethediyor ve son işiyle de bir hayli ileri boyuta atladığını gösterdi. Xbox’ın en başarılı ve gerçekçi grafiklere sahip oyunu Forza Motorsport 5, dünyanın en hızlı kamerası ve  zoetropu ile sanal dünyayı gerçek dünyaya uyguluyor. 120 mil yani yaklaşık 190 kilometre ile giden McLaren 12c’nin güç verdiği kamera ile pist içerisine yerleştirilmiş 680 oyun karesine hayat veriyor. Tüm görüntülerin gerçek gibi olduğu bir açıyla çekilen görüntüler izleyenleri oyunun içine çekmeyi başarıyor diyebiliriz.

Başarılı yönetmen Jeff Zwart’ın imzasıyla hazırlanan çalışmada oyun görüntülerinin kalitesini yakalamak için bu kadar uğraşılmasının, Xbox’ın bu tanıtım için ne kadar önemle hareket ettiğinin bir göstergesi denebilir. ESPN için tasarlanan ve 215 McCann’in yaratıcılığını üstlendiği çalışma ile Xbox’ın ve Forza Motorsport5 oyununun hayran kitlesinin organik bir şekilde bir hayli artacağını düşünmek için de kahin olmak gerekmiyor gibi.

http://www.youtube.com/watch?v=-5fiJ49-o_8

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın