Unutulmaz Test Sürüşlerine Buyrun !

Büyük şirketler son dönemlerde viralin gücünü anladılar ve sonuna kadar kullanmak istiyorlar. Son dönemlerde her gün yeni bir viralle karşılaşmaya başladık. Bu dönemin en iyi  virallerinden birini ise Renault yaptı. Bilindiği gibi insanlar araba alma konusunda çok titizlerdir. İnce elerler sık dokurlar. Arabayı daha iyi hissetmek için ise test sürüşleri yaparlar. Test sürüşlerinde kullandığınız araba “Ferrari, Lamborghini” gibi özel üretim ve pahalı arabalar değilse  genelde unutulur tabi  Bu dezavantajı avantaja çevirmek isteyen Renault, test sürüşüne gelen müşterileri için güzel bir sürpriz hazırladı. “Yeni Clio’yu ilk gördüğünüzde unutamayacaksınız” sloganını kullanan Renault, test arabasına “VA VA VOOM” butonu yerleştirdi. Bu butona basan potansiyel müşteriler hiç unutamayacakları  bir test sürüşü deneyimi yaşadılar.

Bu viralin en ilginç yanı ise cinsiyete göre iki farklı konseptin yapılması. Viralde cinsiyeti ön plana çıkaran şirket, arabasının sadece bayanlara değil erkeklere de hitap ettiğini kanıtlamak istiyor. Yeni arabası için herhangi bir odak grubu seçmeyen Renault yaptığı bu test sürüşü viralleri ile şimdiden on binlerce kişiye ulaştı. Bu gücünü ise satışa da çevirebileceğe benziyor.

Test sürüşü viralleri bunlarla da bitmiyor. Çok yakın zamanda Pepsi de bu sefer satış danışmanını hedef alarak bir viral çalışma gerçekleştirdi. Bu keyifli viral de ise daha çok kişiye ulaşmak için bir ünlü kullanılıyor. O ünlü ise Nascar Yarışcısı olan Jeff Gordon‘un ta kendisi. Kılık değiştiren Jeff Gordon satış danışmanına hiç unutamayacağı bir deneyim yaşattı. Son anda satış danışmanından dayak yemekten kurtulan Jeff Gordon’un elinden ise Pepsi Max düşmedi. İşte o viral:

15 günde 30 milyondan fazla izlenen bu viral sayesinde Pepsi Max’ın marka bilinirliği ise kesinlikle arttı.

Virallerin izlenme rakamlarına bakıldığında televizyon reklamlarından çok daha fazla ses getirdiği rahatça fark ediliyor. Özellikle uluslararası ölçekte iş yapan büyük şirketler için artık viraller pazarlamanın vazgeçilmez bir unsuru oldu bile…

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Wanamaker'in dediği "Reklama harcadığım paranın yarısı boşa gidiyor, biliyorum. Ama hangi yarısının boşa gittiğini bilmiyorum" sözüne istinaden doğru yarıyı bulmaya gönül vermiş biri.

Bir Cevap Yazın

Burger King, Suudi Arabistan’daki Kadın Şoförlere Ücretsiz Hamburger Veriyor

  • Suudi Arabistan’da geçtiğimiz seneye kadar kadınlar araba kullanamıyordu ve Burger King bu yasağın kalkmasını kutlamak için bir kampanya başlattı.
  • Burger King 24 Temmuz’a kadar Suudi Arabistan’daki kadın şoförlere bedava hamburgerleriyle destek verecek.
  • İlgili yazı; Coca-Cola’dan Suudi Arabistan’nın Kadın Şoförlerine Destek

Hatırlarsanız geçtiğimiz senenin Eylül ayında Suudi Arabistan’daki kadınların araba kullanma yasağı kalkmıştı. Bazı markalar buna yönelik bazı çalışmalar yapmışlardı. Bu kez kadın şoförlere destek Burger King’den geldi.

Burger King kadınların araba kullanmalarını kutlamak için restoranlarına araba sürerek gelen tüm kadınlara bedava hamburger veriyor.

Kampanya 24 Haziranda başlamıştı ve 24 Temmuz’da bitecek.

Burger King aynı zamanda Whopper Burger’ın ismini WhoppHer olarak değiştirdi ve hem Arapça hem İngilizce olarak “Kadınlarımızın araba sürmesini kutluyoruz” mesajını ekledi.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

Güney Afrika KFC, Neymar’ın Sakatlanma Hareketiyle Dalga Geçti

2 Temmuz’da oynanan 2018 Dünya Kupası Meksika – Brezilya maçında Neymar’ın bileğine basılmasıyla yaşadığı sakatlık ve sonrasında gösterdiği tepki çok konuşulmuştu.

Maçının son bölümlerinde Neymar, Miguel Layun’un topu almak için yanına geldiği esnada, Meksikalı oyuncunun ayağına basması nedeniyle acı içinde bağırdı. Sosyal medyada birçok futbolsever, Sambacı yıldızın rakibinin kırmızı kart görmesini sağlamak için böyle bir harekette bulunduğunu iddia etti.

Bileğine basılıktan sonra Neymar çimde bağırarak birkaç kez yuvarlandı. Alışılandan fazla ve değişik tepki gösteren Neymar’ın bu hareketi hem eleştirildi hem de sosyal medyada komik taklitlere sebep oldu. Sosyal medyadan gelen tepkilerin yanı sıra Güney Afrika KFC de bu furyaya katıldı ve Neymar’ın hareketiyle dalga geçen bir reklam yayınladı.

Reklam filminde sahada sakatlanan bir futbolcunun Neymar gibi yuvarlanarak KFC restoranına kadar gittiğini görüyoruz. Futbolcunun arkasından sürekli bir kamera koşuyor ve kamera onu yakaladığında futbolcu KFC’ye gelmiş oluyor. Ardından kasadaki kadına elindeki KFC torbasını gösteriyor ve “Make a meal of it” sloganı beliriyor.

En Değerli Gelişmeleri Size İletmek İstiyoruz

Mail listemize abone olun!

Son bir adım kaldı. E-postanızı kontrol edin. (Gmail kullanıcısıysanız "promotoions" kısmına bakabilirsiniz.

Ops! Bir hata aldık, tekrar deneyebilir misiniz?

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link