Cinsiyet eşitliğini her zaman savunan Benetton,  2015 yılının Ekim ayında, tüm dünyadaki kadınların güçlenmelerini ve yasal nitelik kazanmalarını desteklemeyi hedefleyen, Women Empowerment Program’ını (Kadınları Güçlendirme Programı) başlatmıştı.  Programın içeriği; Onurlu bir yaşam için uygun imkânlar, ayrımcılık yapmama ve eşit fırsatlar, kaliteli eğitim, sağlık hizmetleri ve kadınlara yönelik şiddetle mücadele gibi konuları kapsıyor. Benetton, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında, bir video ve afiş hazırladı. Birleşmiş Milletler’in başlattığı, kadına yönelik şiddete karşı 16 günlük aktivizm hareketi “Turuncu Günler” süresince, video ve afişe, United Colors of Beneton mağazalarından ve dijital kanallarından ulaşılabilecek.

Benetton Group’un İletişim ve Araştırma Merkezi Fabrica’nın hazırladığı videoda, Lucy Briaschi ve Tiziana Bolfe isimli bir anne-kız rol alıyor. Birleşmiş Milletler’in düzenlediği “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında 25 Kasım Cuma günü yayına giren video, kadınların her daim maruz kaldığı şiddeti ve bunu sona erdirmek için ortak bir mücadele gerektiğini, güçlü dans figürleriyle anlatıyor.

Cinsiyete dayalı her türlü şiddete son verme çalışmalarına aktif katılmayı taahhüt eden United Colors of Benetton, 25 Kasım 2015 günü de Birleşmiş Milletler Örgütü’nün Kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için uluslararası mücadele günü vesilesiyle UN Women’i (BM Kadın Birimi) desteklemek amacıyla bir kadının bir grup erkek tarafından sembolik olarak çiçek yapraklarıyla ‘taşa tutulduğu’ bir görüntü ve bir videodan oluşan “End Violence Against Women Now!” kampanyasını gerçekleştirmişti.

sosyal_sorumluluk_kadina_karsi_siddetle_mucadele-25-kasim-2015

Bir Cevap Yazın