United Colors of Benetton’dan Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne Destek 0

Cinsiyet eşitliğini her zaman savunan Benetton,  2015 yılının Ekim ayında, tüm dünyadaki kadınların güçlenmelerini ve yasal nitelik kazanmalarını desteklemeyi hedefleyen, Women Empowerment Program’ını (Kadınları Güçlendirme Programı) başlatmıştı.  Programın içeriği; Onurlu bir yaşam için uygun imkânlar, ayrımcılık yapmama ve eşit fırsatlar, kaliteli eğitim, sağlık hizmetleri ve kadınlara yönelik şiddetle mücadele gibi konuları kapsıyor. Benetton, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında, bir video ve afiş hazırladı. Birleşmiş Milletler’in başlattığı, kadına yönelik şiddete karşı 16 günlük aktivizm hareketi “Turuncu Günler” süresince, video ve afişe, United Colors of Beneton mağazalarından ve dijital kanallarından ulaşılabilecek.

Benetton Group’un İletişim ve Araştırma Merkezi Fabrica’nın hazırladığı videoda, Lucy Briaschi ve Tiziana Bolfe isimli bir anne-kız rol alıyor. Birleşmiş Milletler’in düzenlediği “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında 25 Kasım Cuma günü yayına giren video, kadınların her daim maruz kaldığı şiddeti ve bunu sona erdirmek için ortak bir mücadele gerektiğini, güçlü dans figürleriyle anlatıyor.

Cinsiyete dayalı her türlü şiddete son verme çalışmalarına aktif katılmayı taahhüt eden United Colors of Benetton, 25 Kasım 2015 günü de Birleşmiş Milletler Örgütü’nün Kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için uluslararası mücadele günü vesilesiyle UN Women’i (BM Kadın Birimi) desteklemek amacıyla bir kadının bir grup erkek tarafından sembolik olarak çiçek yapraklarıyla ‘taşa tutulduğu’ bir görüntü ve bir videodan oluşan “End Violence Against Women Now!” kampanyasını gerçekleştirmişti.

sosyal_sorumluluk_kadina_karsi_siddetle_mucadele-25-kasim-2015

Bir Cevap Yazın

Efsane Seri Deneysel Bankacılık Sona Erdi 0

Garanti Bankası’nın uzun yıllardır devam eden efsane reklam serisi Deneysel Bankacılık çekilen son filmle sürpriz bir şekilde sona erdi.

Deneysel Bankacılık, kardeşi Garanti Bankası’nda çalışan Tanju Öztürk’ün arkadaşı Şafak’la Garanti’ye rakip olmaya çalışmasını konu ediniyordu. Her biri birbirinden eğlenceli videolardan oluşan bu seride ana karakterimiz Tanju sürekli başarısız olsa da asla çalışmaktan vazgeçmiyor, hep daha iyisini üretmeye çalışıyordu.

Yıllarca en çok konuşulan dijital projelerden biri olmayı başaran Deneysel Bankacılık yayınladığı son videoyla yine kendine has üslubuyla sona geldiğini anlattı. Video hakkında spoiler vermeden sizi hüzünlü ama eğlenceli The End videosuyla baş başa bırakıyoruz.

Organ Bağışı Konusunda Farkındalık Yaratan ‘Kumaş Nakilli’ Kampanya 0

Kendinden sonra başkalarına hayata tutunma şansı vermenin en güzel yolu olan organ bağışı maalesef birçok ülkede yeterli miktarda değil. (Buna ülkemizde dahil.)

Öyle ki ülkenin gelişmişlik seviyesi ne olursa olsun bağış miktarı çok düşük miktarlarda kalabiliyor. Örneğin Japonya’da rakam milyon kişi başına 0.7 iken ABD’de milyon kişi başına 28.5 ülkemizde ise milyon kişi başına 0.2’lerde seyrediyor.

140.000 hastanın organ nakli beklediği ancak yeterli sayıda donör olmadığı için sadece 300 kişinin tedavi olduğu Japonya’da reklam ve PR şirketi Dentsu Japan

Japonya’da Dentsu kreatifleri organ bağışı konusunda Japon halkını bilinçlendirmek için kıyafetlerimizi tema olarak kullanmış.

Second Life Fashion” (İkinci Hayat Modası) olarak adlandırılan kampanya temel olarak, organ nakli ile yeniden hayata başlayabilmenin aslında eskiyen kıyafetlerimize ‘kumaş nakli’ (yama) yaparak onlara yeniden giyme şansı vermemiz kadar kolay olduğunu anlatmaya çalışıyor.

Kenarda köşede unutulan, çöpe atılan kıyafetler kampanya kapsamında ücretsiz onarılarak onlara yeni kumaşlarla yeni şanslar verilmiş. Örneğin; kolunda yırtık olan bir lacivert gömlek, ekoseli bir gömleğin kol kumaşı ile birleştirilmiş ve ön kısmında sorun olan bir kumaş cekete bir basketbol ceketi parçası ilave edilmiş.

Yapılan çalışmalarla hepsi birbirinden ayrı, rengarenk ‘kumaş nakilli’ bu özel kıyafetlerle hedef kitlede organ nakli konusunda bilinç yaratılmaya çalışılmış.

Ücretsiz tamir edilen kıyafetlerin hepsine “Kalbim İkinci Hayat Modası ile Beraber” etiketleri takılan bu özel kıyafetler Second Life’ın daha önce yaptığı “Second Life Toys” adlı projenin devamı niteliğinde.

Sizlerde başkalarına hayata tutunma umudu vermek isterseniz www.siznebekliyorsunuz.com ‘dan organ bağışı konusunda detaylı bilgi alabilir, gönüllü olabilirsiniz.

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link








Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link