Markalar artık yavaş yavaş ulusal reklam yıldızlarını bir kenara bırakmaya başladı. Çoğu marka yeni reklam stratejilerinde ulusaldan ziyade uluslararası ünlüleri kullanmaya özen gösteriyor. Doritos’un kullandığı Megan Fox, Patos’un reklamlarında oynattığı Pamela Anderson gibi dünyaca ünlü güzellerin yanı sıra dizi oyuncularından biri olan Kiefer Sutherland de bu kervanda yerini bulan ünlülerden biri.

24 adlı dizide Jack Bauer isimli karakteri oynayan Kiefer Sutherland, birçok markanın reklam yüzü olarak boy gösteriyor. BBH, New York imzası taşıyan Axe reklamında çok geri planda da kalsa ana kahramanı canlandıran Kiefer Sutherland, son reklam filminde de dizide oynadığı karakterden hiç uzak kalmamış. Bol aksiyon dolu bir Acer reklam ile karşımıza geliyor. Mother, New York imzası ile yayınlanan reklam filminin Acer ile alakasını anlamak aslında zor gibi gözükse de; Ogün Coşkun‘un Marka Algısı Hiçe Mi Sayılıyor? yazısında açıklandığı gibi son dönemdeki reklamların aslında markalardan çok reklam yıldızlarının üzerinden kurgulanmasının bir örneği olarak karşımızda.

httpv://www.youtube.com/watch?v=5zemXwxg8Og

Ayrıca Jack Bauer karakterinin oynadığı diğer reklamlar da;

Axe: Susan Glenn (BBH, New York)

httpv://www.youtube.com/watch?v=YRB0i9-AUQs

Citroën C4 Pallas

httpv://www.youtube.com/watch?v=GrYzJgTbF4Q

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın