Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin online kampanyalarınıza bir tık daha fazla renk katmak kötü giden bir senaryoyu bile birden bire değiştirebilir.

Mesela Twitter reklamlarında  kullanacağınız renk ve parlak gölgelerin Twitter kullanıcılarının dikkatini çekme konusunda oldukça etkili olduğunu biliyor muydunuz? Gelin hep beraber başarılı örneklerle Twitter reklamlarında renkler nasıl kullanılır bakalım;

Progressive - Twitter Desktop LinkPROGRESSIVE (Sigorta Firması)

Geleneksel sayılabilecek bir iş yapıyor olmanız (sigorta satmak gibi) bunu yaparken renkleri kullanmayacağınız anlamına gelmez değil mi? Progressive’de tam olarak böyle düşünüyor olma ki Twitter reklamlarında parlak renkleri  etkili bir şekilde kullanarak hedef kitlelerinin dikkatlerini çekmişler.

Yukarıda gördüğünüz Twitter reklam imajında kullanılan gökkuşağı ve altınlar Progressive kullanmaya başlayan kişilerin yaptığı tasarrufları temsil ediyor. Sıradan bir sigorta reklamını farklılaştırmak için güzel bir yöntem değil mi sizce de?

Screen Shot 2016-05-09 at 5_37_48 PMSTOP & SHOP (Perakende)

Stop & Shop bir perakende firması ve geçtiğimiz günlerde sağlık ve kişisel bakım departmanlarında yaptığı indirimi duyurmak için Twitter’da koyu mavi arka plan rengi üzerine beyaz ve okunabilir bir font ile mesajlarını yazarak hedef kitlesinin dikkatini çekmeyi başardı.

Southwest - Twitter LinkSOUTHWEST HAVAYOLLARI (Havayolu Şirketi)

Reklamınıza logonuzu koymadıktan sonra onun reklam olduğunu söyleyebilir misiniz? Southwest Havayolları bu testi logosunda bulunan sarı, mavi ve kırmızı renklerini Twitter reklamında kullanarak kendi havayolunu kullanan kitle ile beraber potansiyel müşterilerine de indirim mesajını vererek logo renkleri ile hatırlanmayı kolaylaştırmış oldu.

Southwest Havayollarının renkleri kullanmasının faydaları arasında özellikle mobil mecralardan Twitter’ı ziyaret eden kitle için dikkat çekici bir görsel oluşturmuş oldu.

Dungeon Boss - Twitter MAIDUNGEON BOSS (Mobil Oyun)

Big Fish Games çıkardıkları yeni oyun  ‘Dungeon Boss’  için yaptıkları reklam çalışmasında kullandığı karakterler ve renklerin hepsi direkt olarak oyundan almış.  Baskın renklerin bir arada kullanılması, oynanan oyun ile Twitter reklamı arasındaki bağlantıyı güçlendirerek, oyun ve oyundaki karakterler hakkında muhtemel hedef kitleyi de bilgilendirmiş oldu.

CVS Pharmacy - Twitter Mobile LinkCVS (Perakende )

Bazen renklerin etkisini artırmak için ihtiyacınız olan onlarla uyumlu çalışacak bir arka plandır. Hatta daha fazla etki için sihirli renk karışımınıza birkaç doz pembe ekleyebilirsiniz.Twitter içerikleri arasında dikkatleri üzerine toplayan sarı sayesinde CVS’in reklamını görmeden geçmeniz neredeyse imkansız hale geliyor.

Lyft - Twitter MAI copyLYFT (Mobil Uygulama)

Lyftin logosu çizgi film tadında parlak renklerle bezeli, hal böyle olunca gözümüzde Lyft’in daha yaratıcı ve sempatik bir havaya büründüğünü fark ediyoruz.

Sizin aklınıza gelen parlak renkli reklamlar hangileri?

Paylaş
2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın