Twitter Reklamlarınızda Renklerin Gücüne İnanacağınız 7 Etkili Örnek 0

Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin online kampanyalarınıza bir tık daha fazla renk katmak kötü giden bir senaryoyu bile birden bire değiştirebilir.

Mesela Twitter reklamlarında  kullanacağınız renk ve parlak gölgelerin Twitter kullanıcılarının dikkatini çekme konusunda oldukça etkili olduğunu biliyor muydunuz? Gelin hep beraber başarılı örneklerle Twitter reklamlarında renkler nasıl kullanılır bakalım;

Progressive - Twitter Desktop LinkPROGRESSIVE (Sigorta Firması)

Geleneksel sayılabilecek bir iş yapıyor olmanız (sigorta satmak gibi) bunu yaparken renkleri kullanmayacağınız anlamına gelmez değil mi? Progressive’de tam olarak böyle düşünüyor olma ki Twitter reklamlarında parlak renkleri  etkili bir şekilde kullanarak hedef kitlelerinin dikkatlerini çekmişler.

Yukarıda gördüğünüz Twitter reklam imajında kullanılan gökkuşağı ve altınlar Progressive kullanmaya başlayan kişilerin yaptığı tasarrufları temsil ediyor. Sıradan bir sigorta reklamını farklılaştırmak için güzel bir yöntem değil mi sizce de?

Screen Shot 2016-05-09 at 5_37_48 PMSTOP & SHOP (Perakende)

Stop & Shop bir perakende firması ve geçtiğimiz günlerde sağlık ve kişisel bakım departmanlarında yaptığı indirimi duyurmak için Twitter’da koyu mavi arka plan rengi üzerine beyaz ve okunabilir bir font ile mesajlarını yazarak hedef kitlesinin dikkatini çekmeyi başardı.

Southwest - Twitter LinkSOUTHWEST HAVAYOLLARI (Havayolu Şirketi)

Reklamınıza logonuzu koymadıktan sonra onun reklam olduğunu söyleyebilir misiniz? Southwest Havayolları bu testi logosunda bulunan sarı, mavi ve kırmızı renklerini Twitter reklamında kullanarak kendi havayolunu kullanan kitle ile beraber potansiyel müşterilerine de indirim mesajını vererek logo renkleri ile hatırlanmayı kolaylaştırmış oldu.

Southwest Havayollarının renkleri kullanmasının faydaları arasında özellikle mobil mecralardan Twitter’ı ziyaret eden kitle için dikkat çekici bir görsel oluşturmuş oldu.

Dungeon Boss - Twitter MAIDUNGEON BOSS (Mobil Oyun)

Big Fish Games çıkardıkları yeni oyun  ‘Dungeon Boss’  için yaptıkları reklam çalışmasında kullandığı karakterler ve renklerin hepsi direkt olarak oyundan almış.  Baskın renklerin bir arada kullanılması, oynanan oyun ile Twitter reklamı arasındaki bağlantıyı güçlendirerek, oyun ve oyundaki karakterler hakkında muhtemel hedef kitleyi de bilgilendirmiş oldu.

CVS Pharmacy - Twitter Mobile LinkCVS (Perakende )

Bazen renklerin etkisini artırmak için ihtiyacınız olan onlarla uyumlu çalışacak bir arka plandır. Hatta daha fazla etki için sihirli renk karışımınıza birkaç doz pembe ekleyebilirsiniz.Twitter içerikleri arasında dikkatleri üzerine toplayan sarı sayesinde CVS’in reklamını görmeden geçmeniz neredeyse imkansız hale geliyor.

Lyft - Twitter MAI copyLYFT (Mobil Uygulama)

Lyftin logosu çizgi film tadında parlak renklerle bezeli, hal böyle olunca gözümüzde Lyft’in daha yaratıcı ve sempatik bir havaya büründüğünü fark ediyoruz.

Sizin aklınıza gelen parlak renkli reklamlar hangileri?

2014'te Uluslararası İlişkiler lisansını birincilikle bitiren Burcu, global tecrübesine katkılarını 4 aylık ABD macerası ile perçinlemiştir Yazmayı düşünmeyi sorgulamayı ve üretmeyi hayatında tepelere koyar. Şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde Pazarlama tezli yüksek lisans programında öğrenimini sürdüren Burcu'nun ilgi alanları arasında girişimcilik, seyahat, markalar ve en büyük tutkusu olan California var!

Bir Cevap Yazın

IKEA, Ürün Kataloglarının Çalınmasını Önlemek İçin Sahte Dergi Kapakları Hazırladı 0

Bu zamana kadar IKEA‘nın ilginç reklam hamleleriyle karşılaştık. Mesela markanın, Balenciaga’nın 2145 dolarlık çantasına yaptığı gönderme ve bunun akabinde 99 cent’lik IKEA çantasından yapılan absürt ürünler bunlardan ikisiydi. Şimdi ise İsveçli mobilya üreticisi, ürün kataloğuyla ilgili enteresan bir reklam yaptı.

Bildiğiniz gibi IKEA, her sene bir ürün kataloğu çıkartıyor. Son olarak 2018 yılı kataloğunu tanıtmak için 2 kere dünya hafıza şampiyonu olan Yanjaa Wintersoul ile iş birliğine giden markanın yeni reklamında da özenle hazırlanan bu ürün kataloğunun insanlar tarafından ne kadar ilgi gördüğünden ve bu yüzden çalınabileceğinden bahsediliyor. Şirketin bunun için bulduğu çözüm ise sahte dergi kapakları! Şöyle ki; insanların, başkasının IKEA kataloğunu çalmasını önlemek için bazı sahte dergi kapakları tasarlanmış ve bu dergi kapakları, kataloğu insanların gerçekten ilgisini çekmeyecek, sıkıcı konularla ilgili bir dergiymiş gibi gösteriyor.

IKEA’nın “The Changing Catalogue”, yani “Değişen Katalog” ismiyle duyurduğu bu kampanya için bir de reklam filmi çekilmiş. Reklamda verilmek istenen mesaj, çok eğlenceli bir dille anlatılıyor. Bu reklam filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

IKEA kataloğunun çalınmasını önlemek isteyenler için IKEA İtalya‘nın internet sitesinde, hazırlanan 10 farklı sahte dergi kapağı tasarımı sergileniyor ve bunlar indirilebiliyor. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Ağustos Ayında YouTube’da En Çok İzlenen 10 Reklam 0

Youtube Ads Leaderboard Türkiye sonuçlarına göre Ağustos ayının en çok izlenen reklamları açıklandı.

Google’ın her ay düzenli olarak analiz ettiği Youtube Ads Leaderboard, Türkiye’den Youtube’u ziyaret eden kullanıcıların bir önceki ay içerisinde hangi markaların reklamlarıyla daha çok ilgilendiğine dair sonuçları ortaya koymayı hedefliyor.

Markaların popülerlik oranlarına göre liste sıralaması oluşturuluyor. Listede yer alacak olan reklamlar görüntüleme, izlenme, reklam, kazanılan izlemeler oranı gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirleniyor.

Youtube Ads Leaderboard’ın belirlediği Ağustos 2017 döneminde yer alan markalar şöyle yer alıyor:

1. Mercedes-Benz Türkiye – Mercedes-Benz Türk’le benzersiz 50 sene

2. Apple Türkiye – iPhone 7 The Rock x Siri: Güne hükmet

3. Garanti Bankası – 12 Dev Adam’a EuroBasket 2017’de #DevDestek!

4. Vodafone Türkiye / VFreeZone – BauSuperMassive’den Naru neye hazırlanıyor? İzle, öğren!

5. Samsung Türkiye – Gıdalarınız kendini bozmasın

6. Unilever Türkiye / Algida Türkiye – Classics havanı yükseltir

7. Unilever Türkiye / Aslan Max TV- Max’ın yeni maceraları Aslan Max YouTube kanalında!

8. Unilever Türkiye / Magnum – Yeni Magnum Dark Bitter

9. Turkcell – Türkiye’nin en geniş frekans aralığı Turkcell’den!

 

10. Johnson’s Baby Türkiye – Sesimi aç ve makyaj sırlarım için gözünü dört aç!

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
%65'e Varan İndirimle Kaydolun
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
İçerikle Pazarlama Workshop

Yemekcom Ürün Müdürü Batuhan Apaydın ile, içeriğin kral olduğu yeni dünyayı keşfetmeye hazır mısınız?
Hemen Kaydol
close-link