Birçok insan, popüler flört uygulaması Tinder’da kendilerine uygun bir partner bulmaya çalışıyor. Adweek’in yaptığı habere göre son dönemde gerçekleştirilen bir bağış kampanyası kapsamında, Kenya’daki Ol Pejeta isimli koruma bölgesi, Ogilvy Afrika ve Ogilvy Kuzey Amerika’nın ortaklığıyla 190 ülkeyi ve 40 dili kapsayan bir kampanya kapsamında Sudan isimli gergedana Tinder’da bir profil oluşturdu.

Sudan, 43 yaşında bir erkek Orta Afrika beyaz gergedanı ve türünün son örneği. Sudan, doğal yollarla üreyemiyor ve koruma bölgesi, onun taşıyıcı anneler vasıtasıyla üreyebilmesi adına gerekli olan yapay üreme tekniklerini araştırmak için maddi kaynağa ihtiyaç duyuyor. Tinder kullanıcıları, Sudan’ın profili karşılarına geldiğinde sağa doğru çektikleri takdirde, Tinder’ın mesajlaşma fonksiyonuyla gönderilen bir link aracılığıyla araştırma için bağışta bulunabiliyorlar.

Ogilvy, alışılmışın dışında bir bağış kampanyası gerçekleştirmeyi amaçlıyordu ve Tinder üzerinden gerçekleştirdiği bu ilginç bağış kampanyasıyla da bunu gerçekleştirdi. Bu, tabii ki Tinder üzerinde gerçekleştirilen ilk kampanya değil; ancak büyük ihtimalle en önemlileri arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yazın