Toyota’dan Street Fighter Evreninde Geçen ve Gönderme İçeren Yaratıcı Reklam Filmi

Kalıpların dışına çıkan reklam filmleri her zaman daha çok ilgi çeker. Zaman zaman bazı markalar bu tarz reklam filmlerini yayınlıyor. İşte böyle bir reklam filmi de kısa bir süre önce dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden biri olan Toyota tarafından yayınlandı.

Japon oyun şirketi Capcom’un ünlü dövüş oyunu Street Fighter’ın ilk oyunu 1987 yılında çıkış yapmıştı. O zamandan bu yana da birçok Street Fighter oyunu, oyun severlerle buluştu. Ve uzun senelerdir piyasaya sürülen Street Fighter oyunlarında dövüşçülerin arabaları parçaladıkları bonus bölümler vardı. İşin ilginç yanı bu arabaların görünümleri, Toyota marka arabalara oldukça benziyordu.

Toyota da crossover sınıfındaki yeni arabası CH-R için yayınladığı yeni reklam filminde Street Fighter oyunundaki işte bu bonus bölümlere göndermede bulundu. Reklam filmi, Street Fighter oyununun başlangıç ekranıyla başlıyor ve daha sonra bilindik Street Fighter karakteri Ryu, seçilerek bir dövüşe giriliyor. Daha sonra ise Ryu, CH-R’a atlayarak Street Fighter evreninde bir yolculuğa çıkıyor. Sonra ne olduğunu ise hep birlikte izleyelim.

Bir Cevap Yazın