Panda Stix’in Gülben Ergen’li  yeni televizyon reklamı yayına girdi. Artık onsuz bir Stix reklamı düşünülemediği için sevimli Panda yine ekranlardaydı. Ya da dublörü ekranlardaydı demek daha doğru olur çünkü bizim bildiğimiz “r” harfini söyleyemeyen, sesi nispeten kalın Panda gitmiş yerine bir çocuğun sesiyle, “r” harflerini söyleyebilen ama “ş” harfinde sorun yaşayan panda gelmiş.

Eski Panda’ya ne oldu, neden böyle bir değişikliğe gidildi çok merak ettim doğrusu. Acaba hızla soyu tükenen pandaların son kurbanı Stix’in pandası mı?

Belki de çocuk sesiyle daha samimi bir imaj yaratılmak istenmiştir ya da   son zamanlarda markaların genel kanısı haline gelen “çocuk işin içindeyse reklam kesin tutar” anlayışındandır bilmiyorum ama hiç olmamış. Tamam dondurma  reklamında çocuk olması gayet normal, ki  zaten reklamda yeterince çocuk var. Bir de  markanın maskotunun alışılmış sesini değiştirip çocuk sesi yapmanın da bir anlamı yok. Son derece yapay duruyor ve Panda’nın ağız hareketlerinde senkron tutmamış.

Aşağıda önce eski sonra da yeni reklamı izleyerek farkı görebilirsiniz.

httpv://www.youtube.com/watch?v=L1sZoXUK-ws

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZWYi3Q0jta0

İlk Siz Öğrenin!

Pazarlama dünyasına dair merak ettiğiniz ne varsa haftalık bültenimizde!

I will never give away, trade or sell your email address. You can unsubscribe at any time.

Paylaş
Reklam, marka ve pazarlama tutkunu.Bu alanlarda başarılı bir kariyer hedefi bulunmakta. Hayattaki en önemli görevin dünyadaki tüm çocukların mutluluğu için çaba göstermek olduğunu düşünüyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here