Samsung’un son zamanlarda agresif bir tavırla Apple karşıtı bir reklam politikası izlediğini hepimiz biliyoruz. Tabiri caizse bel altı vuruşlarıyla rakibini oyun dışında bırakmaya çalışan Samsung, özellikle iPhone 5’in lansmanından sonra bu reklam çalışmalarına biraz daha hız verdi.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Ie0mAnjz1Oc

Şimdi Samsung’un iki gün önce yayınladığı ve 500,000’i aşan izleyici rakamına ulaştığı yeni reklamından bahsedeceğim. Reklam Samsung’un piyasaya yeni sürdüğü Galaxy Note II üzerine. LeBron James’in rol aldığı reklamda her şey çok normal gözüküyor; LeBron James’in günlük yaşamına dair görüntüler, samimi hareketleri ve 5.5 inçlik Galaxy Note II. Sorunda tam olarak burada, 2 metreden biraz uzun bir boya sahip olan LeBron’un ellerinde sanki normal boyutlara sahipmiş gibi duran 5.5 inçlik bir telefon !

Tamda bu noktada farklılıkları daha iyi analiz etmek için piyasadaki telefonların boyutlarına bakalım: iPhone 4 4.5 inç, iPhone 5 4.87 inç, Samsung Galaxy S III 4.6 inç ve Galaxy Note II 5.5 inç büyüklüğe sahip. Yukarıdaki fotoğrafta daha iyi karşılaştırabileceğiniz gibi Galaxy Note II, Galaxy S III ve iPhone 5’in yanında neredeyse tablet sayılacak kadar büyük boyutlara sahip.

Sizce de bu boyutlardaki bir telefonu, büyük boyutlarda ellere sahip bir basketbolcunun elinde sanki normal bir telefonmuş gibi göstermek, bir anlamda tüketiciyi yanlış yönde etkilemek anlamına gelmiyor mu ?

Bir Cevap Yazın