Mobil iletişim kanalları, özellikle de cep telefonu artık hayatımızın her noktasında, her anında kullandığımız ve bir teknolojiden, bir lüksten ziyade artık bir zaruret haline gelen birer unsuru hayatımızın. Telefonsuz bir hayat düşünemez olduk artık neredeyse. Gittiğimiz her yerde onun cebimizde, çantamızda olması bir güven yaratıyor aslında. Bunun yanı sıra telefonların akıllanması sayesinde de bu mükemmel aletleri yalnızca haberleşmek, ses iletişimi sağlamak ya da mesaj yoluyla birbirinden haberdar olmanın yanı sıra internet ile tüm dünyaya bağlanmak çok sıradan bir hale geldi. Hatta internet bağlantısı olmayan telefonlar artık tercih edilmez olmaya başladı.

Bu konu üzerine çok eğlenceli bir viral çalışma hazırladı QualcommThe Viral Factory ile ortak çalışılan işte yaratıcılığın yanı sıra ön plana çıkarılan eğlenceli unsurlar reklam çalışmasının izlenmesini sağlayan en güzel faktörler oldu.

Çalışmada, özellikle internet bazlı çalışan, e-mail, twitter, video izlemek, oyun oynamak gibi kavramların telefonlar olmadığı takdirde nasıl bu yaşanacağı eğlenceli bir üslupla dile getirilmiş. Çalışmanın sonunda aslında bu çalışmanın da bir geridönütünü sağlayacak olan hashtag yazılmış ve izleyicilerin düşüncelerini ortak bir platformda konuşabilmesi sağlanmış. #BornMobile hashtagi sayesinde izleyicilerin viral çalışmayı beğenip beğenmediğinin yanı sıra ufak bir gündem de yaratılmak istenmiş.

http://www.youtube.com/watch?v=Cr5esKfUeYw

Dipnot: Siz cep telefonunuz olmadan ne kadar süre geçirebiliyorsunuz?

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın