Play Station ve Xbox’ın dillere destan kapışmasını tüm dünya yakından izliyor. Yeni ürün veya oyun çıkaracaklarında ya da sadece var olan üzerinden bile bir tanıtım yapacaklarında birbirleri ile kıyasıya yarışan iki marka, bu sefer de yeni konsolları Play Station 4 ve Xbox One ile karşımızdalar.

Play Station 4 ile başlayacak olursak, bu yeni reklamında iki oyuncuyu getiriyor karşımıza. Bizden biri olan bu iki oyuncu birbirleri ile birçok oyunda deyim yerindeyse kapışıyorlar. Savaşçı olup birbirlerine kılıç sallarken, bir sonraki karede arabalarıyla birbirlerini geçmeye hatta ezmeye çalışıyorlar. Bu reklam çalışmasında aslında oyuncuları yani bizleri oynatan Play Station yeni oyun konsolu olan PS 4’ü tanıtıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=s0d9d-cdxhk

Diğer yandan Xbox’tan da benzer bir çalışma ile yeni oyun ve multimedya konsolu Xbox One’ın tanıtımını yapıyor. Reklam çalışmasında birçok oyundan karakterler yardımıyla oyun daveti konsepti üzerinden bizleri yeni konsoluna çağırıyor. Oyun oynamanın en güzel yanı olan oyunun içinde olmak konseptini başarılı bir şekilde reklamlaştıran Xbox’ın bu çalışması ile de birçok oyunseveri kalbinden vuracağı ortada.

http://www.youtube.com/watch?v=_1mfIg1I3zE

Aslında iki reklamı da detaylı incelersek ortak noktalara rastlamak mümkün. Bu ortak noktaları iki markanın da tüketici profil ortaklığından kaynaklandığını düşünürsek yanılmış olmayız. Ancak her ne olursa olsun, reklam sektörünün kalbinin attığı noktaları başarılı bir şekilde tüketiciyle buluşturan bu iki markanın, her yeni çalışmasında bizi bir kez daha büyülediğini söylemek gerekli.

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın