Hayvan hakları koruma organizasyonu PETA, sıklıkla tahrik edici reklamlarıyla gündeme geliyor. Daha önce de bu tarz reklamlar yayınlayan organizasyon, ‘Et Cinsel Yaşamınıza Sekte Vurabilir’ sloganlı bir reklam kampanyası oluşturdu. PETA, bu kampanya ile hem hayvanlara hem de insanlara dokunmayı amaçlayarak insanları vegan olmaya davet ediyor.PETA, bu kampanya ile erkeklerde meydana gelen sertleşme problemine dikkat çekmek istiyor. Cinsel hayatı etkileyen bu çok nedenli problem, zamanla bireylerin günlük ve sosyal hayatını da etkileyebilecek bir unsur haline gelebiliyor. Hayvan hakları organizasyonu PETA ise bu sorunu et yemeye dayandırıyor ve insanları sebze yemeye özendiriyor.

PETA’nın daha önce de kullandığı reklam görselinde, mutsuz çiftlerin arasında uzanmış birer inek, domuz ve tavuk bulunuyor. Kampanya bu kapsamda, et ve süt ürünlerinde bulunan kolesterolün atardamar kan akışını yavaşlattığı mesajını vermek istiyor. Sebze ağırlıklı beslenmek ise bu durumu tam tersine çeviriyor.

Dallas’taki bir alışveriş merkezinden ret cevabı alan kampanya, şu anda sadece Dallas otobanında bir reklam panosunda gösteriliyor. Yaz sonuna doğru da Fayetteville, Kuzey Karolina ve Atlanta’da yer almış olacak. Bu güzergahları kullananlar için yol kenarında PETA’nın reklam panolarını görmek mümkün.

Bir Cevap Yazın