Birçok markanın Ramazan ayına özel olarak hazırladığı reklam kampanyalarına hepimiz alışığız. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde Pepsi’den geldi. Ancak bu reklam, alışık olduğumuz türde bir reklam değil. Pepsi’nin Impact BBDO Cairo isimli ajansla birlikte hazırladığı reklam filmi, “ilk çok ekranlı mobil reklam” olma özelliği taşıyor.

Adweek’in haberine göreBir Araya Gelelim” isimli reklam kampanyası, aynı reklamın  farklı karelerini yansıtan üç videodan oluşuyor. Bu reklamı izleyebilmek için üç kişinin telefonlarını birleştirmesi ve aynı anda videoyu başlatmaları gerekiyor.

Reklamın müzikal anlatımı, Mısır’ın en ünlü aktörlerinden biri olan Sameer Ghanem öncülüğünde gerçekleştiriliyor. Sameer Ghanem, reklamda iftar için bir araya gelen ve akıllı telefonlarını ellerinden düşürmeyen bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Ghanem, reklamın sonunda Ramazan’da bir araya gelmenin önemine vurgu yapıyor ve izleyicilere “Bütün bunu sizi bir araya getirmek için yaptık.” diyerek artık telefonlarını bırakmalarını ve hep birlikte bu anın keyfini çıkartmalarını söylüyor.

Bu mesaj, Pepsi’nin MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) pazarındaki beraberlik platformuna dayanıyor. Reklamın, verdiği mesajı eylemle güçlendirerek insanları bir araya gelmesi zorlaması nedeniyle oldukça zekice olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca reklamdaki mesajın güncel bir problem üzerinden aktarılması da reklamın bir başka olumlu tarafı.

Bir Cevap Yazın