Geleceğe Dönüş filmi kült filmler arasında sayılan bir yapım. Çekildiği 1985-1990 yıllarının dışına taşıp günümüze gelen başarılı film, gelecek yıllara iniş yaptığı tarih olarak 21 Ekim 2015’i belirlemişti, yani dünü… Bu kült filmin etkisinin farkında olan markalar, hele ki filme büyük bir yatırım yapan Pepsi, 21 Ekim 2015 tarihinin önemini sonuna kadar biliyordu. Londra’da, zamanımızın en hızlı şirketleri arasında kendine yer bulan Uber ile bir işbirliği yaparak bu günü şahane kılmayı başardı. Nasıl mı? Tabi ki tüketicilere hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim sunarak.

Deneyim pazarlamasının önemi zaten yıllardır konuşulan bir durum. Pepsi de Max ürününü konumlandırması ve hazırladığı reklamlarla deneyim pazarlamasını her zaman bir üst seviyeye çıkarmasını biliyor. Gelin bu deneyime uzaktan da olsa şahit olalım…

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın