Patos’un Kraft bünyesinden Doğuş’a doğru el değiştirmesinin ardından yeni reklamlarında “tükenmişlik sendromu” sloganı üzerinde durulmuştu Ali Taran’ın imzası ile yayınlanan bu reklam serisinin ilk iki filmi aslında gayet ilgi çekici bir senaryoya sahipti.

http://www.youtube.com/watch?v=Sm4VV6H0aI8

Bu reklam serisinin üçüncü reklam filmi ise ilk iki çalışmanın aksine biraz zorlama bir halde tüketiciye sunulmuş durumda. İlk iki reklam filmiyle başarılı bir çıkış yakalayan Patos’un, son reklamının zorlama bir halde hazırlanması reklam kampanyasının acilen değiştirilmesi ya da bitirilmesi gerektiğini gösteriyor bizlere.

http://www.youtube.com/watch?v=dl_W5pTGI5c

Dipnot: Siz olsanız, başarısız ya da zorlama görünecek bu şekilde bir reklam kampanyasını yayına sokar mıydınız?

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın