Sosyal medyanın siyasette kullanıldığında nasıl sonuçlar verebileceğini ‘Obama’nın seçim kampanyası’ başlıklı makalemizde duyurmuştuk. ABD’de siyaset için ana ihtiyaç haline gelen sosyal medyanın efektif kullanımı, yaklaşan 2011 seçimleriyle birlikte Türkiye’de de yoğunlukla kullanılır oldu.

CHP’nin Aile Sigortası, Çocuk Bütçesi ve işçi konulu reklamlarının ardından AKP’nin seçim kampanyasının ilk reklamı da dün yayımlanmaya başladı ” Hayaldi gerçek oldu” isimli  reklam filmi, yapımı yıllarca süren Bolu tünelinin AKP iktidarında bitirilmesini konu alıyor.

AKP’nin bu videosuna CHP’nin sosyal medya üzerinden cevabı gecikmedi.CHP’nin videosunda da bir kamyoncu rol alıyor. Videoda kamyoncunun “Kamyoncuyum. Zamlar yüzünden depoya yağ koyar olduk. İş güç de yok. Tünel orada da kamyon da kapıda. Ekmek paramız gerçekti hayal oldu” sözleri yer alıyor.

httpv://www.youtube.com/watch?v=mZJzm9GVW0k&feature=youtu.be

 

AKP’nin bu videoya cevabı ne olur veya MHP’den karşı bir hamle gelir mi bilemeyiz ama seçim tarihinin yaklaşmasıyla birlikte ”Sosyal medya savaşları” kızışacağa benziyor.Savaşın galibi de 13 Haziran sabahı belli olacak.

 

Bir Cevap Yazın