Son zamanlarda sıkça yer veriyoruz  otomotiv sektöründeki dikkat çeken ve hız unsurunu ön plana çıkartan reklam kampanyalarına. Aslında işin özü gayet net : Otomobili çok seven bir insan öncelikli olarak alacağı aracın hızına bakıyor.

Hal böyle olunca  büyük otomobil markaları da pazarlama stratejilerini bu felsefeye göre yapıyor. Örneğin Mercedes, aracının hızını göstermek için çok hoş bir outdoor çalışması yapmıştı. Çünkü Mercedes park halineyken bile hızlıydı.

Geçen hafta da Toyota’nın 2006 yılındaki reklamını yayınlamıştık.;

httpv://www.youtube.com/watch?v=_7xu-LdnIe8&feature=player_embedded

Bu sefer de karşımıza bakın nasıl bir afiş çıktı ;

Aslında ilk bakışta pek birşey ifade etmiyor ama biraz düşününce afişin ne denli bir yaratıcılıkla yapıldığı açıkca görülüyor.

Resimde küçük bir çocuktan babasının arabasının tasviri istenmiş. Normalde bir ev ve bir araba ile işin içinden çıkabilecek olan çocuk değişik bir çalışma yapmış .

Çocuğun mesajı çok net ; Babam Seat’la o kadar hızlı evin önünden geçiyor ki sadece arabanın kırmızılığını görebiliyorum !

1 YORUM

  1. Hocam gerçekten yaratıcı. artık iş sadeliğe döndü, ki böylesi pazar satıcılığından uzak. Benim arabam şöyle hızlı böyle hızlı demek yerine bırak bu zaten biliniyor bilinmese de zaten biliniyormuş gibi davran onu aş ve insanlarda farklı etki bırakmaya uğraş.

Bir Cevap Yazın