Otomobil Firmalarının Otomatik Park Sistemi Savaşı 0

Önceleri sıradan otomobiller için hayal olan otomatik park sistemi artık yalnızca lüks araçlarda bulunan bir opsiyon olmaktan çıkıp , neredeyse yeni nesil tüm araçlarda bulunan standart bir özellik halini aldı.

Bu özelliği pazarlamak adına sektörün önde gelen firmaları ardarda reklam kampanyaları hazırlamaya başladı. Volkswagen’den Ford’a birçok marka hazırladıkları reklamlarla dikkatleri üzerlerine çekmeye çalışırken , ortaya birbirinden güzel ve yaratıcı çalışmalar ortaya çıkıyor .

İlk çalışma Ford’a ait. Otomatik Park Sistemini anlatmak adına yaratıcı bir çalışmaya imza atan Ford iyi iş çıkarmış :

httpv://www.youtube.com/watch?v=DAM_HLj1QOo&feature=player_embedded

Diğer reklam çalışmaları ise , işi en başından beri sıkı tutan Volkswagen’e ait :

httpv://www.youtube.com/watch?v=y7GtQ_itsyM

httpv://www.youtube.com/watch?v=VMRnQ3Lwi6c

Pazarlamasyon.com’un eş kurucusu. Koyu Barcelona, The Beatles, Apple ve Steve Jobs hayranı.

Bir Cevap Yazın

Volkswagen, Skoda’nın Avantajlarından Rahatsız 0

Bazıları tarafından Volkswagen grubunun en iyi markası olarak görülen Skoda, ailenin daha pahalı markalarında kullanılan teknolojilerin çoğuna sahip. En iyi satılan model Olan Octavia’da kullanılan iç mekan malzemelerinin kalitesi Golf seviyesinde olmasa da birçok insanın derdi yumuşak plastikler değil. Bu insanlar daha çok büyük bagaj hacmi ve makul fiyata odaklanmış durumda.

Aynı hikaye temel olarak diğer Skoda modellerinde de devam ediyor. Örneğin markanın amiral gemisi Superb aslında daha büyük ve uygun fiyatlı bir Passat. Dahası dayanıklılık araştırmalarında ilginç şekilde Skoda, Volkswagen’in önünde. Birçok insan ana markanın daha pahalı otomobillerindense Skoda’nın daha makul fiyatlı araçlarına yöneliyor.

Skoda, düşük üretim maliyetleri sayesinde, 2013 – 2016 yılları arasında karını üç kat artırıp 1.2 milyar Euro seviyesine yükseltmeyi başardı ki %8.7 kar marjını Volkswagen grubu içerisine geçebilen tek marka Porsche.

Bu mutlu günler yakında değişeblir zira söylentilere bakılacak olursa Volkswagen, Skoda’nın yeni teknolojilere ulaşabilmesi için ödemesi gereken bedeli artırmayı düşünüyor. Buna örnek olarak, Octavia ve Superb’in yanında Kodiaq ve Karoq’ta da kullanılan MQB platformu verilebilir.

Dahası, Skoda’nın üretiminin bir kısmı, gerileyen Passat ve Golf satışları nedeniyle kapasite dolum sorunları yaşayan ve Almanya’da bulunan fabrikalara kaydırılabilir. Bu tip önlemler Almanya’da işçileri işten çıkartmamak için de düşünülüyor olabilir.

Bu önlemlerin alınması, Skoda’nın “Adil olmayan avantajları”nı sıfırlamak ve Volkswagen’in lider marka olduğunu göstermek için alınacak da olabilir. Volkswagen hala global pazarlarda Skoda’dan fazla satış yapsa da Çek marka aradaki farkı hızla kapatıyor.

Volkswagen’in oturduğu dalı kesip kesmeyeceğini zaman gösterecek ama Wolfsburg’lu üreticinin, Skoda’da bulunması gereken yeri göstermeye niyetli olduğu kesin ki bu yer de piramidin dibi.

Kaynak: tr.motor1.com

Marketing Meetup Super Early Bird Biletlerinde Son Gün 15 Ekim! 0

ZEKÂ, GELECEĞİN İŞ DÜNYASINI NASIL DEĞİŞTİRECEK?

Marketing Meetup, teknoloji, pazarlama, IT ve dijital dünyayı bir araya getiren, klişeleşmiş konular yerine  iş zekâsına, analitiğe ve entelektüelliğe odaklanan yeni nesil bir buluşma serisidir.

Pazarlama, teknoloji ve gündeme dair birçok konunun, alanında uzman konuşmacılar tarafından anlatıldığı, pazarlama ekosistemini geliştirmeyi amaçlayan bir buluşma serisi olan Marketing Meetup’ın dördüncü buluşması ‘Intelligence’ yani ‘Zeka’ temasıyla profesyonellerle bir araya geliyor.

Bilindiği üzere ‘Yapay Zeka‘ hakkında haberler, öngörüler sık sık gündeme geliyor. Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’ya kadar birçok önemli kişinin ‘Yapay Zeka’ya dair tezleri bulunuyor. Bizler de etkinliğimiz de ‘Zeka‘ ve ‘‘Yapay Zeka’nın” iş dünyasına neler getireceğine dair konulara değineceğiz.

Neden mi “ZEK” konuşacağız? Çünkü,

  • 2011 yılından beri yapay zeka alanında 140 şirket satışı gerçekleşti. Bu satın almaların ise 40’ı geçen yıl gerçekleşti.
  • Forrester’a göre ise 2025’de yapay zeka sistemleri ve otonom sistemler sadece ABD’de yüzde 7’lik bir iş kaybına neden olacak.
  • CEO’ların %73’ü şirketlerin geleceğinde yapay zekanın kilit rol oynayacağını öngörüyor.

Dördüncü buluşmada kimler mi var? Hepsiburada’dan Yüce Zerey, CNN Türk’ten Deniz Bayramoğlu, Prof. Dr. Uğur Batı, Bülent Fidan ve daha bir çok profesyonel bu etkinlikte sizlerle olacak.

15 Ekim Super Early Bird fiyatlarımızda son gün. Geç kalmak istemiyorsanız 30 Kasım’da İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapacağımız bu etkinliğe sizlerde buradan kaydolabilirsiniz.

Son etkinliğimizin nasıl geçtiğini merak ediyorsanız;

 

 

GELİŞMELERİ
KAÇIRMAYIN!
Haftalık bültenimize
ücretsiz kaydolun!
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup
 

ERKEN
KAYIT FIRSATI


Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Orada Olmalıyım

Sektörü buluşturan etkinlikte siz de yerinizi ayırtın!
close-link
GELİŞMELERİ KAÇIRMAYIN
Haftalık bültenimize ücretsiz kaydolun, sizi gelişmelerden haberdar edelim.
BİZE KATIL
close-link
Marketing Meetup Intelligence

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link
Önümüzdeki yıllara
damgasını vuracak
trendleri derledik.
Raporu İndir

*Ücretsizdir.
close-link


 

Zekânın iş dünyasına neler getireceğini konuşuyoruz
Erken Kayıt Fırsatı
close-link