OMO denilince akla her zaman tek bir slogan gelir, “Kirlenmek güzeldir”. Bu sloganın başarısı pazarlama ile alakalı derslerde konu edilen bir global başarıya dönüşmesinin yanı sıra tutarlılık ve sürdürülebilirliği ile de herkesin gözdesi denilebilir. Tutarlılığını nasıl bir şekilde devam ettirebileceğini düşünen markanın, Nike’ın yeni slogan çalışması gibi “Kirlenmek güzeldir”in alt sloganını çıkarması büyük ilgi çekeceğe benziyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanmaya başlayan reklam çalışması ile görücüye çıkan “İşin sırrı gülümsemekte”, “Kirlenmek güzeldir”in altında yerini aldı. Eski çalışmalarında başarılı bir şekilde uyguladıkları hayatın mutlu olunması gereken bir yer olduğu vurgusunu bu kez de slogana taşıyarak daha da belirgin hale getiren markanın bu çalışma ile de dikkatleri üzerine çekeceği aşikar. Önemli olan Nike’ın da aslında girdiği bu alt slogan yolunda, ana sloganın başarısının ne kadar sürdürülebilir hale getirildiği noktası ki şu anda buna cevap vermek henüz mümkün olmasa da öngörüler iyi olacağı yönünde.

http://www.youtube.com/watch?v=CnZYOR7RVb8

Paylaş
ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Cemil Hayri Durgun, 2012 yılından bu yana Pazarlamasyon'da yazar hayatını sürdürmekte. Bunun yanı sıra 2013 yazından beri PTV direktörlüğü ve yönetim kurulu üyeliği sorumluluklarını yerine getirmektedir. Profesyonel yaşamına PepsiCo bünyesinde pazarlama ve yeni ürün süreçlerini yönetme gibi kritik bir görevde başlayan Cemil, şimdi ise kıdemli marka müdür yardımcısı olarak İçim kahvaltılık kategorisi ekibinde görev almaktadır.

Bir Cevap Yazın