Geçtiğimiz cumartesi günü Real Madrid ve Juventus, Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya geldi ve Real Madrid rakibini 4-1 yenerek kupanın sahibi oldu. Hatta Real Madrid’in yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo da 2 gol atarak maçta yıldızlaştı. Design Taxi’nin haberine göre Portekizli oyuncunun sponsoru olan Nike da oyuncuyu kutlamak için “This boy knew.”, yani “Bu çocuk biliyordu.” cümlesiyle birlikte Ronaldo’nun bir çocukluk fotoğrafının yer aldığı bir görsel oluşturdu ve Cristiano Ronaldo da bu görsel kendi Twitter hesabından paylaştı.

Cristiano Ronaldo, bu görseli paylaştıktan çok kısa bir süre sonra Avustralyalı Youtuber Jay Bucks, Nike’ın görselde kullandığı fotoğrafın orijinal halini paylaşarak ve oyuncunun üstündeki kıyafetin markasının Adidas olduğunu belirterek yıldız futbolcunun bu paylaşımına yanıt verdi. Fotoğrafta gerçekten de Cristiano Ronaldo’nun giymiş olduğu kıyafetin üzerinde yer alan Adidas logosu açık bir şekilde görülüyor.

Nike fotoğraf seçimi yaparken bu durumu gözden mi kaçırdı, yoksa görmezden mi geldi bilinmez. Ancak Nike gibi bir marka için böylesi bu durumun prestij açısından hiç olumlu olmadığını söyleyebiliriz. Dev spor markası, bu olay neticesinde hem kendi reklamını yapmak isterken ezeli rakibinin reklamını yapmış hem de sosyal medya kullanıcılarına sağlam bir espri malzemesi vermiş oldu.

Bir Cevap Yazın